› bieżące
00:51 / 02.02.2019

Elbląg. Prezydent: nie będzie nowego progu spowalniającego na Szarych Szeregów

Elbląg. Prezydent: nie będzie nowego progu spowalniającego na Szarych Szeregów

fot. archiwum elblag.net

Na prośbę mieszkańca Zawady radna Halina Sałata zgłosiła interpelację w sprawie zamontowania nowego progu spowalniającego na ul. Szarych Szeregów. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że nie ma takiej potrzeby.

Mieszkaniec Zawady zgłosił się na dyżur radnej Haliny Sałaty. Przekonywał o potrzebie zamontowania progu spowalniającego na ul. Szarych Szeregów po prawej stronie.  Miałoby to poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Radna skierowała wniosek mieszkańca Zawady jako interpelację do Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga. Poinformował on, że skrzyżowanie ul. Józefa Wybickiego z ulicą Szarych Szeregów było poddawane analizie pod kątem zagrożenia wypadkami. W latach 2004 – 2010 były tam trzy kolizje. Przyczynami było częściowe ograniczenie widoczności i nieuwaga kierowców.

W celu zminimalizowania możliwości następnych kolizji zamontowano na ulicy Szarych Szeregów próg zwalniający po lewej stronie od wyjazdu z ulicy Wybickiego. Od 2010 roku do dziś nie było żadnego wypadku.

Nie ma więc powodu montować progu również po prawej stronie, tym bardziej, że nigdy nie odnotowano kolizji z pojazdem nadjeżdżającym z prawej strony  

- argumentuje prezydent.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%