› policja
07:56 / 13.03.2019

Elbląg. Przybędą nowi policjanci. Właśnie złożyli ślubowanie

 Elbląg. Przybędą nowi policjanci. Właśnie złożyli ślubowanie

fot. KW Policji w Olsztynie

Dwóch nowych policjantów przybędzie w Komendzie Miejskiej w Elblągu. Natomiast 23 w województwie warmińsko-mazurskim. Najwięcej nowych funkcjonariuszy, aż pięciu, trafi do  Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.  

25 nowych policjantów rozpocznie służbę w naszym województwie. Jednak najpierw czeka ich półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania pracy. Funkcjonariusze wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów.

W Elblągu przybędzie dwóch policjantów. W poprzednim naborze było ich czterech. Garnizon warmińsko-mazurski liczy obecnie blisko 3,5 tys. funkcjonariuszy, w tym w elbląskim 365 policjantów.

Praca w policji nie należy do najłatwiejszych. Osoba, która chce wstąpić w szeregi ponad 100 tys. formacji musi przejść pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji, które mogą trwać nawet rok.

Cała procedura rozpoczyna się od testu z wiedzy ogólnej. Następnie kandydaci muszą wykazać się dobrą kondycją, pokonując tor przeszkód podczas testu sprawności fizycznej. Kolejnym etapem jest, uważany za najtrudniejszy - test psychologiczny multiselect. Po jego zdaniu kandydat przystępuje do wywiadu zorganizowanego. Na sam koniec osoby ubiegające się o przyjęcie do policji przechodzą szereg badań lekarskich

- czytamy w komunikacie policji.

Wczoraj (12.03) odbyło się  ślubowanie nowych policjantów. Insp. Tomasz Klimek komendant wojewódzki Policji w Olsztynie przyjął od nich słowa roty ślubowania.

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%