› zapowiedzi
12:05 / 10.06.2013

Elbląg Przyjazny Środowisku w Młodzieżowym Domu Kultury

Elbląg Przyjazny Środowisku w Młodzieżowym Domu Kultury

fot. Janek Krajewski lat 10, MDK Elbląg

W czwartek 13 czerwca o godz. 12.oo w Galerii MDK „Na Wyspie” odbędzie się otwarcie wystawy prac i wręczenie nagród laureatom konkursu „ Elbląg przyjazny środowisku”.

Jest to już trzynasta edycja programu edukacji ekologicznej realizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury i Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Elblągu. Od dwóch lat organizację konkursu wspiera Nadleśnictwo Elbląg. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży szkolnej, kształcenie zachowań i ochrony środowiska naturalnego człowieka, wzbogacanie edukacji ekologicznej. „ Elbląg przyjazny Środowisku” od pierwszej edycji cieszy się dużym powodzeniem, w tym roku napłynęły 293 prace z 22 elbląskich placówek ( z 9 przedszkoli, 4 gimnazjów, 8 szkół podstawowych i z MDK).

Nadesłane prace podzielono na kategorie wiekowe ich autorów: na prace wykonane przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalistów, uczniów szkół podstawowych oraz dzieci najmłodszych. Ogółem nagrodzono 44 prace, przyznając nagrody równorzędne 49 autorom (protokół z posiedzenia komisji artystycznej dostępny jest na www.mdk.elblag.pl) Tegorocznym laureatom życzymy kontynuacji pracy twórczej, dostrzegania piękna elbląskiej przyrody

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%