Elbląg. Radni zdecydują co dalej z Górą Chrobrego
fot. archiwum elblag.net / Marcin Mongiałło
Podczas najbliższej sesji 28 marca radni zdecydują czy jest konieczne nabycie przez miasto nakładów inwestycyjnych związanych z infrastrukturą stacji i stoków narciarskich. Grunty są własnością komunalną. Maksymalna cena zakupu jeszcze nie jest podana w projekcie uchwały.
Na dzierżawionych przez Przedsiębiorstwo Turystyczne "Góra Chrobrego" spółka z o.o. w Elblągu, od
miasta terenach, o łącznej powierzchni 8,1361 ha, funkcjonował ośrodek sportów zimowych.
W maju 2016 roku dzierżawca terenu wystąpił z wnioskiem o przejęcie w całości przez miasto nakładów inwestycyjnych związanych z infrastrukturą do funkcjonowania stacji i stoków narciarskich. Podjął decyzję o likwidacji Przedsiębiorstwa i zamknięciu działalności w 2018 roku. 29 marca ubiegłego roku Przedsiębiorstwo Turystyczne "Góra Chrobrego" spółka z o.o. złożyło wniosek o rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron. 30 listopada 2018 r. miasto przychyliło się do wniosku.
Mając na uwadze dotychczasową funkcję rekreacyjną Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego, zasadnym jest przejęcie przez Gminę Miasto Elbląg nakładów istniejącej infrastruktury niezbędnej do utrzymania obecnie funkcjonującej działalności związanej ze sportami zimowymi, a także dalsze planowanie rozwoju tego terenu i oferowanych na nim usług.
- czytamy w uzasadnieniu uchwały.
Maksymalna cena zakupu nakładów inwestycyjnych nie jest podana w projekcie uchwały. Wartość nakładów zostanie określona przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego.
Stacja narciarska znana nie tylko miłośnikom sportów zimowych z Elbląga, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Potwierdza to złożona przez elblążan petycja (ponad 3,7 tysiąca podpisów) o utrzymanie w mieście wyjątkowego w regionie obiektu sportowo - rekreacyjnego.
Z informacji przekazanej przez Spółkę wynika, że corocznie z usług Góry Chrobrego korzystało ok. 15 tys.
osób.