› policja
12:45 / 11.06.2018

Elbląg: "Rekordzista" miał powyżej 3 promili

 Elbląg:

fot. KMP w Elblągu

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze wyjeżdżali do interwencji 209 razy. Podczas nich wylegitymowano ponad 400 osób i zatrzymano 5 poszukiwanych. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 22 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili aż 1370 badań kierujących. Pozwoliło to na wyeliminowanie z ruchu 20 kierowców, u których urządzenia pokazały zawartość alkoholu powyżej poziomu 0,0.

W czasie weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „Alkohol i narkotyki” mające na celu eliminowanie z ruchu osób będących pod wpływem alkoholu i środków odurzających. W ramach działań przeprowadzono 1370 badań. W 13 przypadkach zawartość alkoholu była powyżej pół promila w 7 pozostałych nie przekraczała 0,5 promila choć zgodnie z prawem tu również zatrzymano prawa jazdy.

Niechlubny rekordzista to 67-latek zatrzymany na al. Piłsudskiego. Mężczyzna kierował fordem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Inny mężczyzna tym razem rowerzysta został zatrzymany na ul. Nowodworskiej. W jego przypadku wynik badania alkotestem to… 3,2 promila alkoholu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%