› inwestycje drogowe
02:49 / 14.05.2019

Elbląg. Remont tych ulic zakończy się w lipcu

Elbląg. Remont tych ulic zakończy się w lipcu

fot. Pixabay

Miasto ogłosiło przetarg na odnowę nawierzchni odcinków Szarych Szeregów i Alei Tysiąclecia. Zgłosiła się jedna firma, która podpisała kontrakt. Jak wszystko dobrze pójdzie drogi w  lipcu drogi będą jak nowe.

W Biuletynie Informacji Publicznej na początku kwietnia ukazało się ogłoszenie o przetargu na wykonanie odnowy nawierzchni ulic:

1) Ul. Szarych Szeregów – od ul. J. Wybickiego do ul. Gen. Andersa – odcinek
W3-W10, długości około 532 m
2) Al. Tysiąclecia – Pl. Grunwaldzki (DW500) – od ul. Hetmańskiej do rzeki Kumieli: - Al. Tysiąclecia jezdnia wspólna odcinek W1-W3, długości około 170 m - Pl. Grunwaldzki (jezdnia południowa: odcinek WA-WE, długości około 120 m, jezdnia północna: odcinek WE-WV, długości około 120 m).

Na przetarg zgłosiła się jedna firma Eurovia z Kobierzyc, Bielany Wrocławskie. Przed otwarciem ofert miasto zaproponowało cenę 1,9 miliona zł. Natomiast przedsiębiorstwo 1,8 miliona zł. Miasto zdecydowało, że ta jedyna firma otrzyma zamówienie i podpisało z nią umowę. Termin zakończenia realizacji robót: 60 dni od przekazania terenu budowy, czyli w lipcu inwestycja powinna być gotowa.

Przypomnijmy, że jest to inwestycja z Budżetu Obywatelskiego, na którą głosowało  1170 osób. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%