› inwestycje drogowe
08:40 / 02.12.2019

Elbląg. Serialu naprawa Mostu Dolnego ciąg dalszy

Elbląg.  Serialu naprawa Mostu Dolnego ciąg dalszy

fot. archiwum Elblag.net

Miasto unieważniło przetarg na wymianę nawierzchni drewnianej Mostu Dolnego w ciągu ul. Studziennej i Orlej. Na następny zgłosiły się dwie firmy. Jeszcze nie wiadomo czy będzie wyłoniony wykonawca. Obaj oferenci zapowiadają, że inwestycja będzie gotowa 20 kwietnia przyszłego roku. 

O stanie nawierzchni Mostu Niskiego pisaliśmy wielokrotnie. Nawierzchnia Mostu Niskiego z drewnianej kostki, już po zakończeniu inwestycji wybrzuszała się. W sierpniu 2015 roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy  prezydenta Elbląga powiedziała Elbląg.Net, że przyczyną pojawiających się na Moście Niskim wybrzuszeń jest znacząca różnica we właściwościach materiałów użytych do budowy mostu:

W okresie obniżonych temperatur kostka dębowa chłonie wilgoć i rozszerza się, natomiast konstrukcja stalowa mostu, do której kostka została przyklejona ulega skurczeniu. Powoduje to pojawianie się wybrzuszeń w nawierzchni. W okresach wysokich temperatur mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, która prowadzi do kurczenia się i poluzowania drewnianych kostek

- wyjaśniała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.  
Gdy nawierzchnia mostu była na gwarancji koszty ponosił wykonawca. Jednak już dawno się skończyła, a dokładnie 7 października 2016 roku. Teraz naprawa jest finansowania z środków miasta na bieżące utrzymanie dróg. 
Na ogłoszony, 21 października tego roku przez miasto, przetarg zgłosiła się tylko jedna firma z Tczewa. Zaproponowała ona cenę  693 tys. 478 zł. Urzędnicy przed otwarciem ofert podali, że mogą zapłacić 468 tys. zł. Przetarg unieważniono. 

Do następnego przetargu przystąpiły dwie firmy z Warszawy i Tczewa. Przed otwarciem ofert urzędnicy podali, że na sfinansowanie remontu przeznaczono 468 tys. zł. Firma z Tczewa zaproponowała cenę 667 tys. 636 zł , a firma z Warszawy -  460 tys. 073 zł. Na razie nie wyłoniono zwycięzcy. Urzędnicy muszą sprawdzić dokładnie dokumenty firm dotyczące przetargu. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%