› biznes
14:27 / 12.09.2019

Elbląg. „Solidarność”: likwidacja sklepu to atak na związek zawodowy

Elbląg. „Solidarność”: likwidacja sklepu to atak na związek zawodowy

fot. Facebook

Fiaskiem zakończyły się wczorajsze (11.09) rozmowy „Solidarności” z prezesem Markiem Grzebitą w sprawie likwidacji sklepu Media Expert w Elblągu, w efekcie której personel straci pracę. Związkowcy twierdzą, że to zemsta za założenie w lipcu organizacji związkowej

W lipcu tego roku informowaliśmy o powstaniu w sklepie Media Expert w Elblągu „Solidarności”, pierwszego zakładowego związku zawodowego wśród pracowników tej sieci handlowej. Pod  koniec sierpnia 6 pracowników Media Expert w Elblągu  zatrudnionych na czas określony dowiedziało się, że już nie pracuje. „Solidarność” otrzymała pismo z zapowiedzią zwolnienia osób z umowami na czas nieokreślony. Wczoraj (11.09) odbyły rozmowy prezesa  Marka Grzebity ze związkowcami.

Spotkanie było bezcelowe. Nie ma woli porozumienia po stronie pracodawcy. Rozmowy utwierdziły nas w tym, że likwidacja sklepu to uderzenie w organizację związkową

- powiedział po spotkaniu Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Elblągu. 
W tej sprawie stanowisko podejmie Prezydium ZR elbląskiej „Solidarności”. Gdy tylko otrzymamy dokument opublikujemy go.

Komentarz w sprawie rozmów przesłał  Michał Mystkowski, rzecznik prasowy  Media Expert.   

Decyzja o likwidacji elektromarketu przy ul. Teatralnej 5 w Elblągu została podjęta wyłącznie w oparciu o względy ekonomiczne. Tylko w 2019 roku przy 50 otwarciach nowych  sklepów, zamkniemy łącznie około 20 nierentownych placówek. 
Zapewniam, że i w tym przypadku powodem naszej decyzji jest wyłącznie utrzymująca się nierentowność, choć w ostatnich miesiącach podejmowaliśmy wiele starań, aby tę trudną sytuację zmienić.

Podczas dzisiejszego (11.09) spotkania zarządu spółki z przedstawicielami pracowników również nie wypracowano żadnych nowych rozwiązań, które dawałyby nadzieję na poprawę aktualnego stanu rzeczy. W tej chwili będziemy się zatem koncentrować na wypracowaniu porozumienia w zakresie rozwiązania umów o pracę z uwzględnieniem wszystkich przynależnych praw i odszkodowań dla pracowników. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%