› policja
08:37 / 30.05.2019

Elbląg: Sprawca sklepowej kradzieży zatrzymany za… kierowanie bez prawa jazdy

Elbląg: Sprawca sklepowej kradzieży zatrzymany za… kierowanie bez prawa jazdy

fot. Pixabay

Policjanci zatrzymali 21-latka, który miał dokonać kradzieży w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie Elbląga. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji, gdy kierował samochodem nie mając do tego uprawnień.

Sytuacja miała miejsce około godziny 20.30. przy ul. Ratuszowej. Tam został zatrzymany 21-latek, który kierował osobową toyotą. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania autem. Policjanci ukarali go 500 złotowym mandatem za to wykroczenie. Na tym kontrola się jednak nie zakończyła. 21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej bowiem miał dokonać kradzieży w sklepie samoobsługowym na kwotę 700 złotych. Ze sklepu wyjechał wózkiem ze skradzionym towarem. Mężczyznę spłoszył jednak pracownik ochrony, który wybiegł za nim ze sklepu. 21-latek porzucił wózek z towarem tj. kilkoma butelkami alkoholu, które dla niepoznaki przykrył… karmą dla kota. Sprawca wsiadł do auta i odjechał. Informacja trafiła przez radiostację do policyjnych pateroli. Chwilę później  jeden z nich zatrzymał go przy ul. Ratuszowej.  

Teraz 21-latek odpowie przed sądem za kradzież. W tym przypadku nie jest to wykroczenie a przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%