› policja
08:55 / 10.01.2020

Elbląg. Sprawdzą trzeźwość kierowców autobusów i stan techniczny pojazdu

  Elbląg. Sprawdzą trzeźwość kierowców autobusów i stan techniczny pojazdu

fot. Policja.pl

W związku ze zbliżającymi się feriami policjanci ruchu drogowego podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policjanci z Elbląga przypominają, że kontrole przeprowadzane będą przy al. Grunwaldzkiej 136 (parking PWSZ) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-8.00, gdzie będzie czekał patrol ruchu drogowego. Poza wyznaczoną godziną, w miejscu i w czasie wskazanym przez organizatorów również takie kontrole będą przeprowadzane. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. W tej sprawie proszę dzwonić pod numery telefonów: 55 230 15 99 (WRD), 55 230 15 55, 55 230 15 50 (oficer dyżurny).

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%