› bieżące
11:05 / 31.08.2018

Elbląg. Technikum w Ekonomiku będzie miało imię

Elbląg. Technikum w Ekonomiku będzie miało imię

Nauczyciele, rodzice oraz uczniowie Technikum z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących zdecydowali, że ich szkoła będzie nosiła imię Flagi Polski. Radni w tej sprawie podejmą ostateczną decyzję podczas najbliższej sesji 13 września.
 
Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, w skład którego wchodzi m.in. Technikum wystąpił ze wspólnym wnioskiem do Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego o nadanie Technikum imienia Flagi Polski. 
Oto uzasadnienie: 

Inspiracją do nadania szkole imienia Flagi Polski było uczestnictwo 2 maja 2018 roku młodzieży szkolnej w odsłonięciu w Ratuszu Staromiejskim przedwojennej flagi z polskiego konsulatu w norweskim Stavanger, którą miastu przekazało w 2016 roku Towarzystwo Polsko-Norweskie.

Nadanie imienia szkole wpisuje się w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz bogatą historię szkoły, która w 2017 roku obchodziła 70 lecie swego istnienia.

Udział w konsultacjach dotyczących imienia szkoły wzięło udział 96% uczniów, 94% rodziców i 90% pracowników. Za przyjęciem przez Technikum imienia Flagi Polskiej opowiedziało się 98% uczniów, 96% rodziców i 94% pracowników szkoły.

Uroczystość nadania imienia odbędzie się 3 października. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%