› bieżące
03:29 / 29.04.2018

Elbląg. Uratowali życie osadzonemu

Elbląg. Uratowali życie osadzonemu

Są chwile, które łączą to wszystko. W czasie służby, trzech funkcjonariuszy ochrony uratowało życie młodemu człowiekowi.

Miałem kilka sekund żeby właściwie zareagować. Natychmiast wezwałem kolegę na pomoc, powiadomiliśmy dowódcę zmiany i rozpoczęliśmy reanimację

– opowiada mł.chor. Grzegorz Macek, który widząc zapalony sygnalizator wszedł do celi mieszkalnej i zobaczył nieprzytomnego osadzonego.

Mimo że Pogotowie Ratunkowe przyjechało w niespełna kilka minut to, gdyby nie szybkie i profesjonalne działania funkcjonariuszy młody mężczyzna nie przeżyłby.

Kpr. Marcin Sikora i szer. Molenda Rafał reanimowali osadzonego na zmianę wykonując uciski klatki piersiowej i sztuczne oddychanie, a następnie mł.chor. Grzegorz Macek podłączał defibrylator. Później lekarz w szpitalu powie, że zawał serca był tak rozległy i w takim miejscu, że gdyby nie natychmiastowe działanie funkcjonariuszy i użycie specjalistycznego sprzętu pacjent nie miałby żadnych szans na przeżycie.

W środę, 25 kwietnia Dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu ppłk Robert Witkowski wręczył wymienionym funkcjonariuszom wyróżnienia dziękując za profesjonalne przeprowadzenie akcji ratującej życie i wzorową służbę. Zaznaczył też ogromną rolę szkoleń funkcjonariuszy Służby Więziennej w zakresie udzielania pierwszej pomocy przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Nasz służba jest trudna, bo wymaga dużej odpowiedzialności własnej, ale też odpowiedzialności za zdrowie i życie innych osób, nierzadko też postaw altruistycznych i bohaterskich. Tym większa satysfakcja, kiedy widzimy funkcjonariuszy jako właściwe osoby na właściwym miejscu.

Na pytanie:

Czy czujesz się bohaterem?, uratowałeś przecież życie człowiekowi

mł.chor. Grzegorz Macek odpowiada:

Nie, przecież to moja praca...

Kpt. Anna Downar

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%