› policja
09:29 / 15.04.2019

Elbląg: Uszkodził domofon. Grozi 5 lat odsiadki

Elbląg: Uszkodził domofon. Grozi  5 lat odsiadki

53-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, było to po krótkim pościgu. Na swoim koncie miał uszkodzenie domofonu w pobliskiej klatce schodowej. Teraz odpowie za zniszczenie mienia. Wartość urządzenia ustalono na 700 złotych. Mężczyzna odpowie więc za popełnienie przestępstwa.

Była godzina 8.55 w niedzielę, gdy policyjny patrol prewencji został skierowany przez dyżurnego na ul. Słoneczną. Tam, miało dojść do uszkodzenia domofonu w drzwiach prowadzących na klatkę schodową. Na miejscu policjanci nie zastali już sprawcy, ale ustalili jak wygląda i w co był ubrany. Kilkaset metrów dalej natknęli się na mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który z kolei widząc radiowóz zaczął uciekać. Policjanci dogonili go i zatrzymali.

Okazał się nim być 53-latek. Mężczyzna nie był w stanie powiedzieć co nim powodowało, że wyrwał panel domofonu wraz z kablami. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Szkodę wyceniono na kwotę 700 złotych. Mężczyzna odpowie więc za popełnienie przestępstwa. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%