› bieżące
12:00 / 09.11.2014

Elbląg w latach 80. Sprawdź dawne ogłoszenia dla bezrobotnych

Elbląg w latach 80. Sprawdź dawne ogłoszenia dla bezrobotnych

Zapoznając się z obecnymi propozycjami dla poszukujących pracy widać, że znacznie się one różnią od tych opublikowanych kilkanaście lat temu. Nie tylko treścią. Podstawowa różnica jest taka, że wówczas przyjmowano wielu nowych pracowników i to do poważnych firm. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami z 1987 roku.

Teraz wśród ofert trudno jest znaleźć duże zakłady, oferujące niezłe stanowiska. W tamtym czasie było trochę inaczej. W Elblągu znajdowały się potężne zakłady, będące podstawą zatrudnienia mieszkańców. W różnych branżach. Do tej pory są jeszcze kontynuatorzy dawnych tradycji jak np. Browar. Wtedy były to Zakłady Piwowarskie w Elblągu. Jakie stanowiska oferowały?

- Zastępcę głównego księgowego z minimum 10 letnim doświadczeniem

- 10 kierowców samochodów ciężarowych z prawem jazdy kategorii CE

- 5 mechaników samochodowychCiekawa treść ogłoszenia dotyczy zakładów Powszechnej Spółdzielni Spożywczych Społem. – Spółdzielnia zatrudni każdą liczbę pracowników w Elblągu i Krynicy Morskiej w zawodach: sprzedawców, ciastkarzy czy kierowców – czytamy w ogłoszeniu.Na dodatek swoje propozycje zamieszczały Zakłady Mechaniczne Zamech. Dla ewentualnych chętnych oferty były zachęcające. Zakład proponował atrakcyjną pracę, udział w postępie technicznym czy prace na budowach zagranicznych.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%