› bieżące
11:55 / 14.08.2014

Elbląg wczoraj i dziś

Elbląg wczoraj i dziś

fot. nadesłane

Oglądałeś już wystawę przy remontowanej wieży katedralnej? Weź więc udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Pokaż na zdjęciach, jak miejsca przedstawione na planszach wyglądają obecnie. Na zwycięzców czekają karty upominkowe do EMPIK-u.

- Między katedrą św. Mikołaja a fontannami znajduje się wystawa, na której prezentowanych jest dziesięć miejsc przedstawiających stary Elbląg – mówi Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu „Spacer w przeszłość. - Zadaniem uczestników konkursu jest sfotografowanie wybranego miejsca, lub miejsc, spośród dziesięciu prezentowanych na planszach.

Formularz zgłoszeniowy wraz ze zdjęciem należy przesłać lub dostarczyć osobiście do organizatora konkursu na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg, z dopiskiem: Konkurs fotograficzny „Elbląg wczoraj i dziś".

- Zdjęcie należy wykonać z zachowaniem tej samej perspektywy co pierwowzór – wyjaśnia Marta Derlukiewicz.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/elbl-g-wczoraj-i-dzi/ . Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55 611 20 50 oraz pisząc na maila: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl.

- Nagrodami głównymi w konkursie są karty upominkowe EMPIK. Dodatkowo zdjęcia uczestników nagrodzonych w konkursie „Elbląg wczoraj i dziś" umieszczone zostaną na kartach do gry edukacyjnej "Elbląg memory". Zorganizowana zostanie także wystawa fotograficzna, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia nadesłane na konkurs i archiwalne zdjęcia Elbląga – dodaje Marta Derlukiewicz.

Termin nadsyłania fotografii upływa 6 września 2014 r. Decyduje data wpływu do siedziby Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".

Konkurs fotograficzny „Elbląg wczoraj i dziś" realizowany jest w ramach projektu „Spacer w przeszłość" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014".

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%