Elbląg weźmie przykład z Poznania? W tym mieście mieszkańcy dostaną komputery za darmo
fot. Pixabay
Jak informuje portal kurier.pap.pl, do końca października poznaniacy mogą się ubiegać o sprzęt komputerowy użyczony przez miasto w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu". Program przewiduje też opłacenie beneficjentom dostępu do internetu i nieodpłatne przeszkolenie.
Celem przedsięwzięcia jest dostarczenie komputerów z dostępem do internetu dla 3 tys. gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało, że projekt skierowany jest do osób posiadających meldunek w stolicy Wielkopolski i pozbawionych dostępu do internetu w domu.
O sprzęt, szkolenie i łącze mogą się starać osoby i rodziny spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych.
Wśród potencjalnych beneficjentów projektu są też osoby niepełnosprawne ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, oraz dzieci i młodzież ucząca się, uprawniona do uzyskania stypendiów socjalnych.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane także z myślą o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, a także samotnych rodzicach, którzy spełniają kryterium dochodowe upoważniające do korzystania ze świadczeń funduszu alimentacyjnego.
W ramach projektu uczestnicy otrzymają komputery z dostępem do internetu, będą też mogli liczyć na pakiet szkoleń e-learningowych i szkolenie z podstaw obsługi komputera. Wsparcie poznaniaków przez miasto przewidziane jest przynajmniej do końca 2020 roku.
Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. Liczba uczestników przedsięwzięcia jest ograniczona; decyduje kolejność zgłoszeń.
Czy podobny projekt spotkałby się z uznaniem wśród elblążan?
Co to za pytanie?! Pewnie, że tak – mówi pan Stanisław, 65-letni mieszkaniec Elbląga. - I nie chodzi tylko o darmowy komputer i internet, ale także o przeszkolenie. Wstyd powiedzieć, ale mój siedmioletni wnuczek bije mnie informatycznie na głowę – stwierdza samokrytycznie nasz Czytelnik.
Wykorzystano informacje z: kurier.pap.pl