› zapowiedzi
08:42 / 12.04.2019

Elbląg. Wielkanocny Jarmark już w najbliższą niedzielę (14.04)

Elbląg. Wielkanocny Jarmark już w najbliższą niedzielę (14.04)

W najbliższą niedzielę (14.04) wszystkie drogi będą prowadziły w kierunku Wielkanocnego Jarmarku Sztuki Ludowej. Jarmark, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, odbędzie się 14 kwietnia (niedziela) br. w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Pogrzeb Żuru i Śledzia. Wielkanoc 2019, w ramach którego odbywa się m.in. Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej to jedno z najbardziej oczekiwanych przedsięwzięć dla miłośników wszystkiego, co „hand made”. Na stoiskach znajdą się zabawki, biżuteria, rzeźba, ceramika, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna, pamiątkarstwo i wiele innych.

— Na Jarmarku wystawiają się okoliczne gospodarstwa agroturystyczne oraz lokalni twórcy, zajmujący się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej
i tradycyjnej – wylicza Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. — Prezentowane wyroby będą nawiązywały do tradycji wielkanocnych, będzie więc można poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Jarmark odbędzie się w godzinach od 10:00 do 17:00 w dolnym holu oraz sali widowiskowo-sportowej. Dotarcie na miejsce nie powinno stanowić problemu, z dołu na pewno przyciągną intensywne zapachy swojskich wyrobów.

CSE „Światowid” w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%