› bieżące
11:22 / 02.01.2019

Elbląg. Wiemy, ilu będzie wolontariuszy i sztabików Wielkiej Orkiestry (+wideo)

Elbląg. Wiemy, ilu będzie wolontariuszy i sztabików Wielkiej Orkiestry (+wideo)

fot. WOSP Elbląg

W Warszawie elbląski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrował 450 wolontariuszy i 52 sztabiki w szkołach podstawowych, ponadgimnazjalnych,  przedszkolach i szpitalach. Trwa aukcja, z której dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra pod hasłem - "POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych".

W finałowe granie włącza się nasze miasto, a jak miasto to i my!
WOŚP koordynuje Szkoła Podstawowa nr 11. Elbląski sztab został już zarejestrowany. 
Gościliśmy w fundacji WOŚP J. Owsiaka w Warszawie, mamy zgłoszonych, przyjętych i zarejestrowanych 450 wolontariuszy którzy będą zbierać datki do puszek. Mamy również zarejestrowane 52- sztabiki /elbląskie szkoły podstawowe, ponadgimnazjalne,  przedszkola, szpital, .../

- informuje  Bogusław Milusz,    szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu

Ruszyła zbiórka fantów na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z której dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Może to być dosłownie wszystko: książki, zabawki, płyty, obrazy, ale także usługi kosmetyczne i inne. 
Elbląskie aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze cieszyły się powodzeniem. W ubiegłym roku łącznie licytowano ok. 300 przedmiotów, za które uzyskano ponad 21 tys zł.       

Na stronie aukcji jest 40 przedmiotów lub rzeczy niematerialnych. Trwa licytacja „Prowadzenia wiadomości Truso TV”. Cena wywoławcza wynosi 5 zł, natomiast aktualna cena 60 zł.
Obrazek łódki namalowany na dachówce przez Katarzynę Lubnauer z Nowoczesnej podczas pobytu w Elblągu, cena wywoławcza 5 zł, a na razie wylicytowano 25 zł. Do wyboru jest wiele książek dotyczących Elbląga, m.in. „Tramwaje w Elblągu. 120 lat na torach” 

Zapraszamy do licytacji! Wszystkie aukcje zakończą się automatycznie 14.01.2019 o godz. 10:00.
Po zakończeniu aukcji wylicytowane przedmioty będzie można odebrać w biurze sztabu w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu przy ul. Korczaka 34

- informuje Bogusław Milusz, szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu.
                           
Aż do dnia finału aktualne miejsca zbiórki fantów: 
1.Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu ul. Korczaka 34 /sekretariat/                   od pon.- pt.  9.00-17.00 
2.Regionalne Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego 17 / 26     od pon.- pt.   9.00-16.00    

Zapraszamy do obejrzenia wideo o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Elblągu.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Poznajcie Kajetana Jurczyka – najmłodszego w Elblągu wolontariusza WOŚP

24.12.2018 komentarzy 4

Kajetan Jurczyk jest namłodszym wolontariuszem WOŚP w Elblągu. Już niebawem odbierze swój identyfikator. Będzie kwestował na elbląskich ulicach ze swoją...