› inwestycje miejskie
12:53 / 08.10.2019

Elbląg. Wiemy, kiedy pojawi się nowy tramwaj

Elbląg. Wiemy, kiedy pojawi się nowy tramwaj

fot. archiwum Elblag.net

Na przetarg na dostarczenie tramwaju zgłosiła się tylko jedna firma. Zaproponowała cenę ponad 3,3 miliony zł. Miasto  o około 700 tys. zł mniej. Przy wyborze liczyć się będzie nie tylko cena. Jak dobrze pójdzie w sylwestra 2021 tramwaj będzie dostarczony do Elbląga.  

W ramach zadania: „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap III” będzie zakupiony jeden wagon tramwajowy". Inwestycja zostanie realizowana przy udziale unijnych pieniędzy.

Na ogłoszony przetarg zgłosiła się tylko jedna firma: Modertrans Poznań Sp. z o.o. Przed otwarciem ofert miasto podało, że może zapłacić 2 664 500 zł. Natomiast oferent zaproponował  3 339 450 zł. 
Kryterium wyboru zależy  nie tylko od ceny (60 procent), ale także  od gwarancji (30 proc.) i parametru techniczno-użytkowego (10 %). Dostarczenie tramwaju planowane jest na koniec grudnia 2021 roku.  

Zakres zamówienia obejmuje:

1) dostawę jednego nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości od 14 000 mm do 15 500 mm, częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu, posiadającego świadectwo homologacji,
2) dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego tramwaju,
3) dostawę pakietu naprawczego,
4) usługę obejmującą szkolenie pracowników,
5) wykonanie dokumentacji technicznej i oprogramowania łącznie z licencjami.

W ramach zadania: „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap II” będzie zakupiony jeden wagon tramwajowy. Przetarg został rozstrzygnięty. Wygrała ta sam poznańska firma i dostarczy tramwaj na koniec stycznia 2020 roku. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%