› biznes
12:18 / 20.09.2017

Elbląg. Wiemy kiedy zostanie otwarty nowy sklep Stokrotki, przy Ogólnej

 Elbląg. Wiemy kiedy zostanie otwarty nowy sklep Stokrotki, przy Ogólnej

fot. materiały prasowe

Stokrotka ma jeden sklep w Elblągu przy ul. Grottgera. Już 23 września przy ul. Ogólnej, niedaleko Lidla na osiedlu Nad Jarem zostanie otwarta uroczyście nowa placówka. Szefowie tej polskiej sieci już planują następne, może nawet supermarkety w naszym mieście. 

Firma powstała w 1994 roku w Lublinie, jeszcze pod nazwą Eden. Oparta jest na polskim kapitale. Spółka w 2000 roku zmieniła nazwę na Stokrotka. W 2010 roku otrzymała ona Złoty Laur Konsumenta w kategorii Krajowa Sieć Supermarketów. 
Jak podaje money.pl Emperia Holding, właściciel Stokrotki intensywnie rozwija sieć detaliczną. Na koniec pierwszego półrocza sieć Stokrotka tworzyło łącznie 386 sklepów. To o 14 więcej niż na początku roku. W ciągu całego 2017 r. sieć ma się powiększyć o 72 placówki, w tym jedna w Elblągu. Cały holding  miał w drugim kwartale 15,8 mln zł zysku, czyli o 46,3 proc. więcej niż rok wcześniej. 

23 września elbląski sklep Stokrotki zostanie otwarty w obiekcie na rogu ul. Ogólnej i Broniewskiego (dawna Sandra, dawny „Carrefour 5 minut” ). To jednak nie koniec planów dotyczących naszego miasta. 

Szukamy kolejnych lokalizacji w Elblągu. Interesuje nas otwarcie następnych sklepów Stokrotka zarówno w mniejszym formacie - market, jak i większym - supermarket.
Nie tylko kupujemy nieruchomości pod nasze sklepy. Na dobre miejsca pod nasz sklep podpisujemy też umowy najmu

- wyjaśnia Urszula Skałecka, kierownik Biura Zarządu Stokrotka Sp. z o.o.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%