› sąd
11:49 / 11.06.2019

Elbląg. Zabił kobietę w parku Kajki

Elbląg. Zabił kobietę w parku Kajki

fot. archiwum Elblag.net

35-letni Michał G. ciosami w głowę zabił kobietę w parku Kajki. Sąd orzekł karę czterech lat pozbawienia wolności. Po apelacji sąd zmniejszył karę łączną do 2 lat i 4 miesiący pozbawienia wolności. 

W  nocy z 16 na 17 września 2017 roku w parku Kajki rozegrała się tragedia. Michał G. wracał z Moniką z imprezy. Pokłócili się. Mężczyzna zadał kobiecie ciosy w głowę, bił ją i kopał po całym ciele. Monika wpadła do pobliskiej rzeczki. Uderzyła w drewniane paliki i straciła przytomność. Sprawca uciekł. Nieprzytomną kobietę odwieziono do szpitala. Tam zmarła następnego dnia.
Mężczyzna przesłuchany w toku śledztwa przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale odmówił składania wyjaśnień. Został tymczasowo aresztowany. Po prawie roku Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 35 - letniemu mężczyźnie. 

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczął się proces w Sądzie Rejonowym w Elblągu. 23 stycznia Michał G. usłyszał wyrok w sprawie sprzed 1,5 roku. Sąd orzekł karę łączną w wysokości 4 lat pozbawienia wolności.  Wyrok nie zadowolił obu stron. Wpłynęły apelacje prokuratury i obrońcy oskarżonego. Właśnie zapadł w rozprawie odwoławczej

Sąd Okręgowy w Elblągu obniżył karę łączną do 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności i uchylił tymczasowe aresztowanie skazanego Michała G. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

TVN Uwaga o tragicznych wydarzeniach w parku Kajki: elblążanka została skatowana

10.10.2017 komentarzy 7

Przypomnijmy, że do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 16 na 17 września bieżącego roku w parku Kajki. Niespełna 33-letnia kobieta została skatowana przez...