› daj znać
11:52 / 27.02.2020

Elbląg. Zabytkowy budynek do rozbiórki? Mieszkańcy narzekają nie tylko na szczury

Elbląg. Zabytkowy budynek do rozbiórki? Mieszkańcy narzekają nie tylko na szczury

fot. Grażyna Wosińska

Mieszkańcy budynku komunalnego przy ul. Bema 41 narzekają na zniszczone rury kanalizacyjne, wilgoć i szczury. Twierdzą, że zagrożone jest ich życie i zdrowie. Prezydent Elbląga zapewnia, że rozpatrzy wniosek lokatorów o rozbiórkę i zapewnienie mieszkań zamiennych. 

Lokatorzy budynku komunalnego przy ul. Bema 41 uważają, że ze względu na stan techniczny obiektu nadaje się on do rozbiórki. 

Zagraża życiu i zdrowiu jego mieszkańcom. Częste awarie komina (powodujące jego zapalenie), zniszczone rury wodno-kanalizacyjne (powodujące zalewanie sąsiadów), spadające gzymsy, wilgoć czy biegające szczury – to „uroki” mieszkania w tym budynku

- czytamy w interpelacji radnej Jolanty Lisewskiej, występującej w imieniu mieszkańców. 

Lokatorzy proszą o odpowiedź jak długo będą jeszcze narażać swoje życie i zdrowie mieszkając w tym domu. 

Kiedy w końcu   budynek zostanie rozebrany, a mieszkańcy otrzymają inne mieszkania?

- pytają lokatorzy.

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że obecnie trwają prace nad przygotowaniem planów budynków przeznaczonych do rozbiórki na kolejny okres.

Zgłoszony przez mieszkańców wniosek o wykwaterowanie ich do lokali zamiennych i rozbiórkę nieruchomości przy ul. Bema 41 ze względu na zły stan techniczny zostanie rozpatrzony przy opracowywaniu nowego Planu rozbiórek

- wyjaśnia prezydent Elbląg. Dodaje on budynek jest wpisany do ewidencji zabytków. Zapewnia, że Zarząd Budynków Komunalnych prowadzi stały monitoring obiektu, jak również wykonuje na bieżąco niezbędne prace konserwacyjne. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%