› sport
10:48 / 14.06.2014

Elbląg zaczyna Mistrzostwa Świata LIVE! Zobacz otwarcie na starówce

Elbląg zaczyna Mistrzostwa Świata LIVE! Zobacz otwarcie na starówce

fot. Bartłomiej Ryś

Na starym Mieście odbędzie się dzisiaj otwarcie Mistrzostw Świata w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn. Zaprezentują się mieszkańcom wszyscy uczestnicy tego wydarzenia. Będziemy starali się przekazywać najciekawsze informacje z tego, co będzie się działo. To wyjątkowa sportowa impreza w nie tylko dla naszego miasta.

Mimo kiepskiej pogody, opadów deszczu przeszkadzających w oglądaniu wszystkich reprezentacji, panowała doskonała atmosfera. Mieszkańcy zgromadzili się na Starym Mieście przy głównej scenie zaciekawieni zagranicznymi gośćmi. Na specjalnych trybunach zasiadali parlamentarzyści, radni sejmiku Wojewódzkiego, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, radni Elbląga, przewodniczący Światowej Federacji, prezes IKS Atak Tomasz Woźny oraz prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Zespoły ustawiły się w długiej kolejce, w oczekiwaniu na wejście na scenę. Różnorodność strojów, kolorów, nawet charakterystycznych zachować, jak radosne tance, sprawiały, że odczuwaliśmy wyjątkową atmosferę. Gdy przewodniczący Federacji otworzył turniej zostały wypuszczone biało-czerwone balony.

Witam serdecznie gości oraz mieszkańców. Jest mi miło, że Elbląg będzie światową stolicą siatkówki na siedząco. Sportowcom życzę doskonałych wyników, kibicom wrażeń. Mam nadzieję że dzięki wsparciu kibiców wszyscy będą się czuli jak u siebie w domu. Wszystkim życzę wspaniałych wrażeń z naszego miasta – mówił prezydent miasta Jerzy Wilk. - Chciałbym przywitać naszych gości na najsilniejszym turnieju na świecie. To jest wielki honor dla klubu Atak dlatego z wielką satysfakcją zapraszamy do kibicowania. Gwarantujemy świetną zabawę – dodaje Tomasz Woźny

 

- Ceremonia otwarcia prawdopodobnie z deszczem

 

- Pierwszy rywal Polaków, fot. Facebook

- W naszym mieście obdył się Kongres Światowej Federacji, źródło: Facebook

- Trening zawodniczek z drużyny Chin, źródło: Facebook

- Kapitan reprezentacji Polski - Mieliśmy więcej treningów i sparingów, zgrywaliśmy się poprawilismy znacznie atak, bo to był nasz największy problem. Jesteśmy zgranym zespołem, nasz trener Bożydar Abadżijew od lat pracuje nad tym, żebyśmy byli dobrym kolektywem i myślę, że mu się to udaje. Sami też dajemy z siebie wszystko, żeby wyglądało to jak najlepiej- podkreśla Michał. Start w Mistrzostwach Świata razem z najlepszymi zespołami na świecie to trudna próba. Jesteśmy beniaminkiem  w tym towarzystwie, każdy wynik w pierwszej dziesiątce, ósemce będzie dla nas świetny - mówi Michał Wypych dla portalu Paravolley.pl

- W Brazylii Mundial a tymczasem zespół z tego kraju chce się pokazać na imprezie w Polsce

 

- Piękne zawodniczki z USA zwiedzają Elbląg

 

- Przyjazd zagranicznych zespołów do Polski to fajna okazja na podszkolenie się w naszym języku. Z tego chętnie korzystają siatkarze Rumunii. Zobaczcie jaki mają słownik :)

- Otwarcie turnieju będzie o godzinie 17.00. Zaprezentuje się około 1000 zawodników z całego świata. Odegrany zostanie hymn miasta.

- W Centrum Sportowo Biznesowym specjalne pola do gry są już przygotowane

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 49