› bieżące
00:36 / 05.09.2019

Elbląg. Zagrożeni zwolnieniami zapraszają klientów na zakupy

Elbląg. Zagrożeni zwolnieniami zapraszają klientów na zakupy

fot. Facebook / Terg s.a. "Mediaexpert"

Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność” protestuje przeciw zwalnianiu z pracy zatrudnionych w sklepie Media Expert w Elblągu, przy ul. Teatralnej. Związkowcy uważają, że to bezpardonowy atak na nowopowstałą organizację związkową. Pracownicy sklepu zapraszają klientów na zakupy. 

W lipcu tego roku informowaliśmy o powstaniu w sklepie Media Expert w Elblągu „Solidarności”, pierwszego zakładowego związku zawodowego wśród pracowników tej sieci handlowej.  

Pod  koniec sierpnia 6 pracowników Media Expert w Elblągu  zatrudnionych na czas określony dowiedziało się, że już nie pracuje. „Solidarność” otrzymała pismo z zapowiedzią zwolnienia osób z umowami na czas nieokreślony. 

Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność w swoim stanowisku wyraża stanowczy sprzeciw wobec działań pracodawcy wymierzonych w pracowników i jednocześnie związkowców. 

Wręczenie pracownikom wypowiedzeń umów o pracę z tego sklepu jednoznacznie odbieramy jako bezpardonowy atak na nowo powstałą Organizację Związkową. Nie znajdujemy żadnego uzasadnienia w w/w działaniach pracodawcy i traktujemy jako „Zbieg okoliczności”

- czytamy w stanowisku ZR NSZZ „Solidarność” w Elblągu.

Związkowcy oczekują natychmiastowego wycofania wypowiedzeń umów o pracę i

zaprzestania celowych negatywnych działań wymierzonych wobec pracowników i zarazem członków Związku

- mówi Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Elblągu. 

Pracownicy i Kazimierz Zając, kierownik sklepu opublikowali na Facebooku apel o pomoc do elblążan i klientów: 

Nie ma jeszcze ostatecznego stanowiska Zarządu firmy Terg s.a. "Mediaexpert" o terminie zamknięcia sklepu sklepu MEDIAEXPERT ul. Teatralna 5, rozmowy trwają, może nigdy nie zostanie zamknięty, ale prosimy o poparcie, wszystkich klientów i zapraszamy na zakupy do sklepu

Także na Facebooku, odpowiedział prezes Marek Grzebita. Zapewnia on, że decyzje w sprawie  zamknięcia nierentownych sklepów są podejmowane przez Zarząd TERG w sposób ostrożny i z uwzględnieniem wszystkich przynależnych praw i odszkodowań dla pracowników.

Tylko w tym roku nasza firma będzie zmuszona do zamknięcia ponad 20 sklepów. Tak również jest w tym przypadku. Sklep w Elblągu od kilku lat był nierentowny i wielokrotne próby poprawy rentowności nie przyniosły skutku

- ujawnia pan prezes.

Pracodawca rozumie, że jest to ciężki okres dla pracowników i załogi sklepu:

Stąd nasze zaangażowanie w spotkania z załogą. W tej sprawie prowadzimy też dialog z Zakładową Organizacją Związkową i prowadzimy  rozmowy z Przewodniczącym ZOZ Solidarność Panem Kazimierzem Zającem. 

- wyjaśnia Michał Mystkowski, rzecznik prasowy  Media Expert. 

Jak się dowiedzieliśmy rozmowy mają się rozpocząć 11 września.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%