› zagrożenia i utrudnienia
10:43 / 28.11.2019

Elbląg. „Żebyś zdechła" to najnowszy spot... (+wideo)

Elbląg. „Żebyś zdechła

fot. Truso tv

Spot „Żebyś zdechła" powstał dzięki Telewizji Truso.tv we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Elblągu. Chodzi  o zwrócenie uwagi na problemy seniorów zagrożonych i dotkniętych przemocą.

Co czwarty senior w Polsce mógł paść ofiarą przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej. Większość z nich wstydzi się tego, że doświadcza wielu form złego traktowania. 
Telewizja Truso.tv we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Elblągu wyprodukowała spot w ramach kampanii społecznej na rzecz seniorów zagrożonych i dotkniętych przemocą. Autorem scenariusza oraz reżyserii jest Jacek Żukowski, natomiast  zdjęć -  Krzysztof Paluszyński. 

Kampania ma na celu podnoszenie świadomości elblążan na temat zjawiska przemocy wobec seniorów, którzy często nie skarżą się i cierpią w milczeniu.

Osoby starsze są często zawstydzone, zwłaszcza gdy doświadczają przemocy ze strony członka rodziny. Mają także nadzieję, że stosowane wobec nich nadużycia są incydentalne i wkrótce się skończą. Bywa, że nie dopuszczają do świadomości, że to się im przytrafiło

- wyjaśniają pomysłodawcy spotu. 

Pamiętajmy, iż osoby starsze są bardziej narażone na przemoc niż młodzi ludzie. Dlaczego? Ponieważ są bardziej bezbronne! 

Dlatego jeśli wiesz, że osobie starszej dzieje się krzywda lub przemoc dotyczy także Ciebie skontaktuj się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie zwlekaj, przyjdź lub zgłoś telefonicznie

- apelują  pomysłodawcy spotu. 
 

Zapraszamy do obejrzenia spotu. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%