› dzieci i rodzina
09:59 / 30.05.2019

Elbląg: Zespół Szkół Mechanicznych z sukcesami w finale

Elbląg: Zespół Szkół Mechanicznych z sukcesami w finale

fot. KMP w Elblągu

Wczoraj (29 maja) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zorganizował Wojewódzkie Finały Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Policjanci z Elbląga włączyli się w jego organizację. Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu zajął III miejsce. 

Turniej był zorganizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składał się z następujących konkurencji: 

· test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i ze skrzyżowań, 

· test z wiadomości z historii motoryzacji, 

· sprawdzian z umiejętności udzielania pierwszej pomocy, 

· sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu, 

· jazda sprawnościowa motorowerem,                 

· jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta". 

W finale wzięło udział 11 drużyn z 21 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego.  Najlepszymi okazali się: 

I miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Piszu 
II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych  w Pasłęku 
III miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu. 

Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasze województwo na finale krajowym, który odbędzie się 11 i 12 czerwca w Żarnowcu (woj. śląskie). Gratulujemy! 

Najlepszym zawodnikiem ze znajomości przepisów ruchu drogowego okazał się Mateusz Truszkowski z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, który zdobył 24 punkty na 25 możliwych. 

Dodatkowe nagrody przekazano najlepszym zawodnikom z jazdy sprawnościowej samochodem i motorowerem, zdobyli je kolejno Licznerski Sławomir z ZSEIT w Piszu i Popiołek Piotr z ZSZ w Piszu. 

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody: smartfony, smartwache i tablety. WORD w Elblągu ufundował nagrody oraz upominki dla wszystkich zawodników i opiekunów drużyn. Pule nagród uatrakcyjniły także upominki ufundowane przez Dom Brokerski Negocjator, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Automobilklub Elbląski. 

Organizacja Wojewódzkiego Turnieju BRD to wielkie przedsięwzięcie logistyczne, w którym Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wspierały następujące instytucje: Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Automobilklub Elbląski, Państwowa Straż Pożarna w Elblągu, OSK ELITA w Elblągu. 

Specjalne podziękowania należą się dyrekcji, Pani Krystynie Miezio, i pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Elblągu, w którym odbyły się zawody. 

KMP Elbląg/WORD Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%