› bieżące
13:08 / 24.10.2023

Elbląg znów był stolicą tańca

Elbląg znów był stolicą tańca

fot. Nadesłane

Zakończyła się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tanecznego Baltic Cup. To była prawdziwa uczta dla miłośników tańca. Zgromadzona w Elblągu publiczność mogła podziwiać najlepszych tancerzy.

Przez trzy dni (od piątku do niedzieli) pary taneczne z całego świata zaprezentowały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich przed międzynarodowym gronem sędziowskim. Nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć, emocjonujących finałów i łez szczęścia. To wszystko przy niesamowitym wsparciu licznie przybyłej publiczności.

Były to trzy dni wypełnione pasją, wrażeniami i emocjami, a wszystko to za sprawą pięknej sportowej rywalizacji i fantastycznej muzyki – powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

– W Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup” startują nie tylko finaliści mistrzostw świata, ale także młodzi tancerze, których określamy mianem wschodzących gwiazd – dodała Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – Ogólna liczba tancerzy biorących udział w tej edycji jest bardzo satysfakcjonująca, co świadczy o tym, że renoma i atmosfera Baltic Cup zachęca do udziału w tym Festiwalu.

Wyniki trzeciego dnia turnieju dostępne w linku poniżej:
https://baza.polskitaniec.org/reg/LIVE/2023/20231021_Elblag/index.php

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%