› bieżące
11:15 / 25.03.2013

Elbląscy bokserzy UKS Kontra zdobyli trzy medale Mistrzostw Polski Seniorów

Z Mistrzostw Polski Seniorów w boksie zawodnicy UKS „Kontra” Elbląg przywieźli trzy medale – złoty, srebrny i brązowy. Gratulujemy. 84 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie odbyły się w weekend w Zawierciu. Wystartowało w sumie 73 zawodników, reprezentujących 43 kluby z 14 Okręgowych Związków Bokserskich. W tym gronie nie mogło zabraknąć pięściarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kontra” Elbląg.

Rękawice na zawierciańskim ringu skrzyżowali : Arkadiusz Lubomski (49 kg) , Grzegorz Brynda ( 52 kg) i Andrzej Wasilewski ( 60 kg). Prawo startu w Mistrzostwach wywalczyli poprzez udział w trzech edycjach „Grand Prix” , które były przepustką do tej najważniejszej imprezy w grupie wiekowej senior. Rzadko dochodzi do sytuacji kiedy wszyscy zawodnicy z jednego Klubu, biorący udział w imprezie wracają z medalami, a tak stało się w tym przypadku. Praca szkoleniowców Kamila i Krzysztofa Stemplewskich oraz prawidłowy cykl szkolenia zaprocentowały podczas ringowych pojedynków w Zawierciu.

Po złoty medal sięgnął Grzegorz Brynda, który w drodze po tytuł Mistrza Polski w wadze 52 kg stoczył dwie zwycięskie walki. Najpierw w półfinale 5:0 wygrał z zawodnikiem „Olimp” Szczecin Pawłem Nowakiem, a w finale po zaciętym pojedynku wygrał stosunkiem punktów 3 :2 z Grzegorzem Kozłowskim („Gwardia” Warszawa) .

W kategorii wagowej 49 kg srebrny medal wywalczył zawodnik „Kontry” Arkadiusz Lubomski - po wygranej walce ćwierćfinałowej z Wojciechem Perytem z „Broni” Radom, uległ on w pojedynku finałowym Dawidowi Jagodzińskiemu, pięściarzowi BSB „Astoria” Bydgoszcz.

Natomiast z brązowym medalem Mistrzostw Polski Seniorów kategorii wagowej 60 kg wrócił do Elbląga Andrzej Wasilewski, który po jednogłośnym zwycięstwie w walce ćwierćfinałowej nad Dariuszem Rabendą („Tiger” Tarnów) , przegrał pojedynek w półfinale z wielokrotnym Mistrzem Polski Seniorów Damianem Wrzesińskim ( PKB „Lechma” Poznań).

W klasyfikacji klubowej na 43 kluby bokserskie UKS „Kontra” Elbląg zajął ex aequo drugie miejsce z KSW „Róża” Karlino.