11:56 / 11.06.2013

Elbląscy judocy awansowali do Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży

8 czerwca w Szubinie zawodnicy UKS Olimpii Judo Elbląg wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju, którego stawką był awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Młodzi elblążanie spisali się znakomicie.

W zawodach wzięło udział wielu judoków, łącznie członkowie 29 klubów z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zawodnicy UKS Olimpia Judo Elbląg zanotowali bardzo dobry występ, bowiem do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowało się pięciu judoków, wszyscy, których trener zabrał do Szubina. Najlepiej spośród elbląskich sportowców spisał się Grzegorz Gdula, który w kategorii 81 kg zajął I miejsce. Drugie miejsce w kategorii 81 kg oraz 66 kg zajęli odpowiednio Bartosz Cebula i Kacper Wilk. Wśród dziewczyn w kategorii 52 kg (Alicja Czerepko) i 63 kg (Patrycja Czerepko) elblążanki zajęły miejsce na najniższym stopniu podium.

Warto wspomnieć, że w eliminacjach udział wzięły także zawodniczki JUDO MKS Truso i UKS Tomita Elbląg. One także wywalczyły kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.