› bieżące
14:04 / 12.08.2015

Elbląscy kajakarze na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend (8-9 sierpnia 2015) w Bydgoszczy odbyły się w Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy ZKS Olimpia Elbląg. Bardzo dobrze zaprezentowała się osada C-2 Piotr Kreczman i Marek Głuch, którzy w wyścigu dwójek na dystansie 500 i 1.000m zajęli 6 miejsce a w wyścigu na 5.000m bardzo dobre 5 miejsce. W ślady starszych kolegów poszli młodsi kanadyjkarze Józef Głuch i Wiktor Zaręba, którzy w wyścigu C-2 5.000m zdobyli także 5 miejsce.

Jest to bardzo miłe zaskoczenie, ponieważ chłopcy pływają w tym składzie dopiero dwa miesiące a w wyścigu wygrali z osadami, które zgrywały się już wiele lat. Dwójka dziewcząt miała ogromnego pecha, ponieważ w wyścigu na 3.000m na nawrocie miały poważną kolizję i ukończyły wyścig dopiero na 12 pozycji. W wyścigach indywidualnych rewelacją zawodów był Jakub Żukowski, który w wyścigu na 1.000m zajął 8 miejsce i był drugi w swoim roczniku, co daje mu ogromne szanse zakwalifikowania się do Regat Nadziei Olimpijskich.

Pozostali uczestnicy to chłopcy o rok starsi a w tym wieku to ogromna różnica. Występ na MPJ i MPJMł należy uznać za niezwykle udany,  w kategorii juniora zdobyliśmy czterokrotnie więcej punktów do tzw. rywalizacji sportu dzieci i młodzieży a w kategorii juniora młodszego trzykrotnie więcej. Wszyscy zawodnicy ZKS Olimpii Elbląg zdobyli miejsca punktowane i obiecali sobie, że to już ostatni rok bez medali.