› bieżące
08:33 / 13.03.2019

Elbląscy kameraliści bez Fryderyka

Elbląscy kameraliści bez Fryderyka

fot. archiwum elblag.net/Marcin Mongiałło

Niestety, Elbląska Orkiestra Kameralna nie zdobyła Fryderyka, jednej z najważniejszych nagród muzycznych. Skończyło się na dwóch nominacjach płyty nagranej przez EOK i Krzysztofa Herdzina z Pawłem Gusnarem, Krakowskim Triem Stroikowym i Katarzyną Budnik-Gałązką.

Gala Muzyki Poważnej Fryderyki 2019 zakończyła się wczoraj (12.03) późnym wieczorem. Wśród nagrodzonych niestety nie ma Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Nie doceniono Albumu Herdzin – Concerto and Concertino, płyty nagranej przez EOK i Krzysztofa Herdzina z Pawłem Gusnarem, Krakowskim Triem Stroikowym i Katarzyną Budnik-Gałązką
Pamiętajmy jednak, że sama nominacja i to w dwóch kategoriach Albumu Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej, to dużych sukces naszej orkiestry.

Elbląska Orkiestra Kameralna gra z najlepszymi. Wielkim sukcesem zakończył się koncert z Januszem Wawrowskim, który gra na stradivariusie, wartym 20 milionów zł.  Elbląska publiczność wyklaskała trzy bisy. Artysta otrzymał Fryderyka w  kategorii Album Roku Recital Solowy. Doceniono  album "Hidden Violin". Janusz Wawrowski, Jose Gallardo. To już drugi Fryderyk w karierze tego skrzypka.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%