› bieżące
12:53 / 23.08.2012

Elbląscy motocykliści oddadzą krew dla małych pacjentów

Elbląscy motocykliści oddadzą krew dla małych pacjentów

Podczas odbywających się na elbląskiej starówce Dni Chleba, motocykliści z klubu Road To North Elbląg przeprowadzą coroczną akcję "Motoserce". Akcja polegać będzie na oddawaniu krwi na potrzeby małych pacjentów. W tym celu przy ul. Mostowej, w godzinach od 9 do 14, stanie specjalny autobus krwiodawstwa.

„Motoserce” to ogólnopolska akcja organizowana przez motocyklistów zrzeszonych z Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Tylko w tym roku, dzięki niej zebrano już 4000 litrów krwi. W Elblągu akcja odbędzie się już drugi raz w tym roku. Tym razem motocykliści z elbląskiego klubu Road To North, zapraszają na Stare Miasto. Przedsięwzięcie odbędzie się w niedzielę, 2 września w godzinach 9-14,  w czasie trwania imprezy Dni Chleba. Oddawanie krwi odbywać się będzie w specjalnie do tego przystosowanym autobusie krwiodawstwa, który stanie na parkingu przy wieży Katedry Św. Mikołaja na ul. Mostowej.

- Tam też zgromadzi się liczna grupa motocyklistów z Elbląga, Braniewa i Trójmiasta – zapowiada Wojciech  Macijewicz, sekretarz Road To North FG Elbląg. - Dni Chleba to masowa impreza, na którą przychodzą tysiące ludzi z całymi rodzinami. Spodziewamy się konkretnego odzewu obywateli, którzy zechcą przekazać krew na potrzeby dzieci.

Więcej informacji o organizatorach na stronie www.rtn.com.pl

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1