› bieżące
01:17 / 20.05.2020

Elbląscy muzycy zaśpiewali dla papieża Polaka

Elbląscy muzycy zaśpiewali dla papieża Polaka

Z inicjatywy Łukasza Geska, powstał nowy zespół pod nazwą: Religion. Właśnie ukazała się ich wersja piosenki zadedykowanej dla Jana Pawła II.  

Piosenkę skomponował nieżyjący już kompozytor Romuald Lipko, klawiszowiec zespołu Budka Suflera. Elbląscy wokaliści postanowili uczcić pamięcią papieża Polaka oraz kompozytor utworu, nagrali swoją wersję piosenki.  Jedną z wokalistek jest Agnieszka Lach, która wspólnie z Łukaszem uczestniczyła w programie Bitwa na głosy.

Agnieszka Lach uczestniczyła w „Bitwie na głosy” w 2012 roku. Między innymi razem z Łukaszem Geskiem „zasiliła” wówczas drużynę Ryszarda Rynkowskiego, także elblążanina.

Cały projekt jest bardzo spontaniczny, ale jest też większą częścią. Zespół Religion pracuje właśnie nad swoją pierwszą płytą. Autorem wszystkich utworów jest Łukasz Gesek, który jest też pomysłodawcą nowego zespołu. Nowe utwory utrzymane będą w klimacie muzyki pop-rock, teksty nawiązywać będą do Boga, będą skłaniać do myślenia i zastanowienia się nad swoim życiem. Będzie to płyta bardzo emocjonalna i osobista. Jest to duże przedsięwzięcie pokazujące, że muzyka religijna może by tworzona z pasją i profesjonalizmem. Płyta zwierać będzie również czytania Biblijne w formie słuchowiska, w sumie będzie to około dwadzieścia utworów. Zespół przygotowuje  się do nagrania teledysków.  

Zapraszamy do wysłuchania utworu zadedykowanego dla naszego papieża

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%