› sport
12:33 / 14.05.2013

Elbląscy pięściarze wysoko w rankingu amatorów w Polsce!

Elbląscy pięściarze wysoko w rankingu amatorów w Polsce!

fot. UKS Kontra Elbląg

Polski Związek Bokserski opublikował ranking najlepszych zawodników seniorów po III edycjach Grand Prix w 2013r., Turniejach Międzynarodowych(m.n. Feliksa Stamma w Warszawie ) i 84 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów .

Trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kontra” Elbląg Kamil i Krzysztof Stemplewscy mają powody do zadowolenia, gdyż czterech pięściarzy Klubu sklasyfikowano w pierwszej piątce zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych i wiekowych. Najwyższą ,drugą pozycję punktową zajmuje Grzegorz Brynda ( 52 kg), którego wyprzedził tylko zawodnik z Warszawy Sylwester Kozłowski.

Arkadiusz Lubomski ( waga 49 kg) uplasował się na miejscu trzecim w swojej grupie wagowej. Kolejny zawodnik Andrzej Wasilewski reprezentuje wagę 60 kg i w tej kategorii plasuje się na miejscu czwartym, co jest tym bardziej godne uwagi, gdyż w 2013 roku po raz pierwszy zaczął starty w kategorii wiekowej senior. Natomiast Michał Łoniewski na sklasyfikowanych 39 zawodników z kraju został ujęty na miejscu 17-tym w kategorii wagowej 81 kg.

Podobny ranking został sporządzony wśród najlepszych Polskich Juniorów (Youth) . Po Indywidualnych Mistrzostwach Polski (Grudziądz) i XXXVIII Międzynarodowym Drużynowym Turnieju Bokserskim Nadziei Olimpijskiej im. R. Redo (Grudziądz) startujący po raz pierwszy w kategorii wiekowej junior Rafał Staszewski ( UKS Kontra Elbląg) zajmuje ex quo miejsce piąte w wadze do 75 kg.

Marek Siejk ( UKS Kontra Elbląg)

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%