› sport
14:47 / 11.04.2019

Elbląscy sportowcy z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Elbląscy sportowcy z wizytą w Pałacu Prezydenckim

fot. nadesłana

Zakończyły się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska reprezentacja wróciła do kraju z rekordową liczbą 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. 3 kwietnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się podsumowujące spotkanie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska z Pierwszą Damą, która patronuje ruchowi Olimpiad Specjalnych Polska.

Dostarczyli Państwo nam – wszystkim kibicom – niezapomnianych, ale przede wszystkim niezwykle pozytywnych wrażeń

– mówiła  do polskich reprezentantów Małżonka Prezydenta.

Podkreśliła, że jest pod ogromnym wrażeniem ducha solidarności drużyny.

Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję za hart ducha, niezwykłą determinację, samozaparcie, zapał do walki, ale także za godną naśladowania postawę sportową i szlachetną rywalizację 

– akcentowała Agata Kornhauser-Duda.

Chciałabym, żebyście Państwo zawsze byli tacy otwarci, zawsze gotowi do podejmowania wyzwań,  bo właśnie za to tak bardzo Was podziwiamy i cenimy

– dodała. 

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła także, że na ten spektakularny sukces złożyło się zaangażowanie bardzo wielu osób. Podziękowała trenerom, lekarzom, kierownictwu ruchu Olimpiad Specjalnych, rodzicom, opiekunom i wolontariuszom.

To codzienne wsparcie, codzienna praca przyniosły tak wspaniałe rezultaty, które przeszły wszelkie oczekiwania 

– mówiła z uznaniem. 

Wizyta w Pałacu Prezydenckim zostanie na długo w pamięci całej reprezentacji.

Gratulujemy serdecznie Wszystkim zawodnikom, a w szczególności Reprezentacji Warmii i Mazur, która godnie reprezentowała nasze kluby, miasto i region, zdobywając podczas Igrzysk następujące medale:

  • Marcinowi Liszczowi, zawodnikowi klubu ''ONI w ataku'', który dobył srebrny medal w judo.
  • Mateuszowi Zdaniukiewiczowi, zawodnikowi Klubu Zefirek, który wywalczył brązowy medal w tenisie stołowym w grze podwójnej – z koleżanką Małgosią Królik (zajął również czwarte miejsce w grze pojedynczej)
  • Katarzynie Janickiej z klub Rekord, która zajęła czwarte miejsce w badmintonie.

Gratulujemy także drużynie koszykarzy, której trzon stanowili zawodnicy Warmii i Mazur z Klubu Tęcza Kruzy i Łupki zdobywając na Igrzyskach brązowy medal.

Dziękujemy Trenerom Paulinie Dąbrowskiej i Michałowi Dąbrowskiemu, którzy przygotowali Marcina do Igrzysk. Podziękowania i gratulacje kierujemy także, do Krzysztofa Wojtaszka, trenera naszego klubu, który podczas Igrzysk prowadził i wspierał zawodników tenisa stołowego.

IKS Atak Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 4