› sport
16:27 / 21.11.2012

Elbląscy tancerze rywalizowali na ogólnopolskich turniejach

Elbląscy tancerze rywalizowali na ogólnopolskich turniejach

W dniach 10 i 11 listopada elbląscy tancerze uczestniczyli w zawodach o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz w Akademickich Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Dzieci Starszych.

W sobotę, 10 listopada w Warszawie rozegrały się międzynarodowe zawody - XIV Dance Festival Polish Cup 2012. Na festiwalu nie zabrakło elblążan. Nowa para Elbląskiego Klubu „Jantar” – Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy, wytańczyła 31 miejsce w kategorii Adults, klasie WDSF w stylu standardowym. Para rywalizowała z 61 parami z Polski i z zagranicy, w tym z Anglii, Włoch, Rosji, Austrii, Niemiec, Mołdawii, Rumunii, Litwy, Ukrainy, Estonii i Łotwy. To dopiero drugi występ Bartka i Agaty. Tancerze zadebiutowali podczas elbląskiego festiwalu Baltic Cup, a wspólnie tańczą od kilku miesięcy.

W niedzielę, 11 listopada w Koszalinie rozegrany został również Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Pasja Cup. Do Koszalina pojechały dwie pary z Elbląga. Damian Drozd i Monika Sokołowska w kategorii wiekowej pow. 15 lat, w klasie C, stylu standardowym wytańczyli złoty medal oraz uzyskali wyższą klasę B w stylu Standardowym. Para zaprezentowała się również w stylu latynoamerykańskich i zajęła 10 miejsce.

W Koszalinie zatańczył także Paweł Beńko i Dorota Lis. Para w kategorii wiekowej: 14-15, klasie B, stylu standardowym wytańczyła miejsce 6, a w stylu latynoamerykańskim miejsce 5.

W niedzielę w Kaliszu odbyły się XXXVII Akademickie Mistrzostwa Polski oraz VIII Mistrzostwa Polski PTT i FTS Dzieci Starszych. W Akademickich Mistrzostwach Polski udział wziął Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk.  Mateusz i Marta rywalizowali z 22 parami w kategorii wiekowej pow. 15 lat, klasie Open, stylu standardowym i wytańczyli 6 miejsce.

 W Mistrzostwach Polski Dzieci Starszych zatańczyli Kamil Liber wraz z Klaudią Kędzierską. W kategorii wiekowej 10-11 lat, klasie Open, stylu standardowym zajęli 9 miejsce na 44 pary startujące. Natomiast w stylu latynoamerykańskich para zajęła miejsce 17 na 47 par.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%