› rozwój i edukacja
12:55 / 13.10.2015

Elbląscy uczniowie będą strajkować na ulicach miasta

Elbląscy uczniowie będą strajkować na ulicach miasta

W najbliższy piątek na ulicach Elbląga odbędzie się przemarsz uczniów, którzy sprzeciwiają się marnowaniu jedzenia. Jak co roku nie zabraknie transparentów nawołujących do szanowania jedzenia. Hasło tegoroczne brzmi: nie marnuj jedzenia w szkole!

Przemarsz odbędzie się w dniu 16 października 2015 r., zacznie się w Parku Planty ( zbiórka o godz. 12.00), a zakończy się na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Przewidujemy nagrody za najładniejsze stroje i aktywny udział.

Wcześniej ogłosiliśmy konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. „Wiem, jak nie zmarnować!” Wpłynęło 21 prac. Nasze jury wyłoniło zwycięzców: I, II i III miejsce oraz cztery wyróżnienia. Nagrodą główną jest tablet. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na zakończeniu przemarszu.

14 października w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności wraz z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, na której opublikowane zostaną dane dotyczące skali, przyczyn i sposobów rozwiązywania problemu marnowania jedzenia przez uczniów szkołach. Po konferencji opublikowane zostaną wyniki badań dotyczących skali i powodów marnowania jedzenia przez gospodarstwa domowe w Polsce.

 

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%