› bieżące
13:43 / 07.10.2012

Elbląska agencja przejmie od miasta zieloną szkołę w Piaskach

Elbląska agencja przejmie od miasta zieloną szkołę w Piaskach

fot. archiwum OEE w Piaskach

Zlikwidowany przez elbląski samorząd Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach, ma nowego dzierżawcę. Przez najbliższe 25 lat obiektem zarządzać będzie Agencja Turystyczna Alfa z Elbląga. Firma ta wygrała przetarg na dzierżawę nieruchomości. Co roku z tego tytułu, do kasy miejskiej trafiać będzie 121 tys. zł.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. Rada Miejska zdecydowała o likwidacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej, przeznaczonego dotychczas dla dzieci ze szkół podstawowych i oddaniu go w drodze przetargu w dzierżawę. „Zielona szkoła” zakończyła swoją działalność z ostatnim dniem sierpnia tego roku. Przyczyną likwidacji, jak tłumaczy miasto, były oszczędności i nieopłacalność dalszego utrzymywania Ośrodka.

- Zielona Szkoła przestała być atrakcyjna dla elbląskiego ucznia, stawała się nudnym wyjazdem, a nie o to nam przecież chodzi. Dlatego też, pragniemy zmienić ten stan rzeczy, proponując inne rozwiązania – tłumaczyła kilka miesięcy temu Grażyna Kluge, Wiceprezydent Elbląga.

Pod koniec sierpnia Urząd Miejski ogłosił przetarg na dzierżawę, do 31 sierpnia 2037 r. nieruchomości w Piaskach. Działka o wielkości 1,3 ha, zabudowana jest kompleksem budynków o łącznej powierzchni użytkowej 1426 m2. Całość przeznaczona jest do prowadzenia usług z zakresu edukacji – ośrodka edukacji ekologicznej o charakterze wypoczynkowo-rekreacyjno-sportowym. Ośrodek dysponuje łącznie 60 miejscami, dwiema salami do zajęć dydaktycznych, pokojami gościnnymi i stołówką.

Do przetargu stanęły dwie firmy, z których najlepszą ofertę złożyła Agencja Turystyczna Alfa z Elbląga. Firma, której właścicielem jest Adrian Bogusłowicz zaproponowała, że co miesiąc będzie wpłacać do kasy miasta 121 tys. zł czynszu. To o 19 tys. zł więcej niż wynosiła, ustalona przez magistrat, wywoławcza wysokość rocznego czynszu.

Wyłoniony w przetargu dzierżawca, będzie miał w umowie zapisany obowiązek świadczenia usług z zakresu edukacji, w tym zajęć dydaktycznych uwzględniających edukację ekologiczną (dla grup szkolnych w czasie roku szkolnego i grup kolonijnych w okresie wakacji), a także innych form zorganizowanego wypoczynku uczniów. Ponadto elbląska firma będzie musiała wykonać określony zakres prac modernizacyjnych i adaptacyjnych budynku.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zielona szkoła w Piaskach idzie pod młotek

27.08.2012 komentarzy 1

102 tysiące złotych – tyle wynosi wywoławcza wysokość rocznego czynszu za dzierżawę, zlikwidowanego przez miasto Ośrodka Edukacji Ekologicznej w...