› bieżące
12:08 / 18.11.2014

Elbląska firma pomogła spełnić marzenie uczniów z Mściszewic

Elbląska firma pomogła spełnić marzenie uczniów z Mściszewic

fot. B.Cirocki

Marzenia się spełniają, dlatego warto marzyć! Przekonali się o tym uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Mściszewicach, gdzie 30 października br., dokonano oficjalnego otwarcia hali sportowej. Nowoczesny obiekt powstał dzięki staraniom szkolnej społeczności i wsparciu lokalnego samorządu. Na jego budowę uzyskano dofinansowanie Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Oddany na długo przed terminem dopełnił rozpoczętej w 2010r. renowacji i rozbudowy mściszewickiej placówki edukacyjnej.

Nowo powstała hala sportowa jest długo wyczekiwanym prezentem dla uczniów, którzy jak dotąd korzystali z gościnności pobliskiego Sulęczyna. - To obiekt na miarę XXI wieku, powód do wielkiej radości i chluba naszej szkoły na długie lata – mówiła Renata Węsierska, dyrektor Zespołu Szkół w Mściszewicach. - Cieszymy się ogromnie […] bardzo dziękujemy za spełnienie naszego marzenia, […] i stworzenie nam możliwości rozwijania swoich pasji sportowych – wtórowali uczniowie.

Pełna optymizmu młodzież może już cieszyć się własnym obiektem sportowym i z nadzieją wypatrywać przyszłych sukcesów. Zgodnie z mottem „Oby sport promował radość życia, odpowiedzialność, zdolność do poświęceń i szacunek dla każdego człowieka” obiecują skromność w zwycięstwach, spokój w porażkach i upór w dążeniu do celu.

W szczególny sposób uhonorowani zostali przedstawiciele mściszewickich władz. W ramach podziękowania dla wójta oraz radnych, ufundowano pamiątkową tablicę, wykonaną przez miejscowych artystów, Sylwię i Czesława Birr. Otwarcie hali swą obecności zaszczycili przedstawiciele samorządów sąsiednich gmin, radni, dyrektorzy szkół, rodzice oraz lokalna społeczność. Ks. infułat Stanisław Grunt dokonał poświęcenia obiektu, a całość uświetniły występy orkiestry i chóru szkolnego.

Głównym wykonawcą budowy hali w Mściszewicach była firma Tym Bud z Pruszcza Gdańskiego. W obiekcie zastosowano ekologiczne i energooszczędne pompy ciepła. Wykonano dziewiętnaście otworów wiertniczych po 100m w celu zamontowania pionowych wymienników cieplnych dla instalacji gruntowej pompy ciepła. Odwierty wykonała firma Odwierty.eu z Elbląga.

Odwierty.eu to specjaliści w zakresie tworzenia studni głębinowych a także wykonywania odwiertów pod dolne źródła dla pomp ciepła. Firma zapewnia profesjonalne usługi przy realizacji inwestycji, jak również fachowe doradztwo na etapie przygotowań. Oferuje przede wszystkim kompleksowe wiercenie i montaż kolektorów pionowych pod gruntowe pompy ciepła, a także pomoc przy załatwianiu formalności i dofinansowania.

Oferta firmy skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak również instytucji i firm. Firma dysponuje profesjonalnym sprzętem, i doświadczoną kadrą specjalistów.

Odwierty.eu to profesjonalizm i jakość potwierdzona referencjami czołowych producentów pomp ciepła np. Glen Dimplex, Nibe-Biawar, Danfoss, Viessmann w zakresie wykonywania dolnych źródeł pomp ciepła dla domów jednorodzinnych, jak i dużych inwestycji rzędu 500 KW. Firma posiada również rekomendację firmy Aspol FV, polskiego producenta systemu dolnego źródła dla pomp ciepła EnerGeo.

Kontakt:
Odwierty.eu
Elbląg, ul. Strażnicza 1
e-mail: biuro@odwierty.eu
tel. 513 088 926

www.odwierty.eu
www.youtube.com/user/odwierty

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20