› biznes
14:00 / 13.09.2017

Elbląska firma rozpoczęła budowę fabryki na Modrzewinie!

Elbląska firma rozpoczęła budowę fabryki na Modrzewinie!

fot. facebook.com/LiraLighting

Elbląskie przedsiębiorstwo rozpoczęło budowę fabryki na Modrzewinie. Powstanie tam duża hala produkcyjna o powierzchni 4300 m2. Dzięki temu firma będzie się mogła swobodnie rozwijać. W tej chwili jej zakłady produkcyjne i biurowiec są zlokalizowane aż w trzech różnych miejscach, co znacznie utrudnia działalność i powoduje problemy logistyczno-techniczne.

Zezwolenie na przedsięwzięcie zostało wydane 30 marca 2017 r. przez zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pod dokumentem podpisy złożyli jej prezes Grzegorz Smoliński oraz wiceprezes Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg. Dokument w imieniu przedsiębiorstwa odebrał główny specjalista Juliusz Sajko.

Od kilku dni trwa budowa fabryki. Inwestycja jest realizowana przy skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II i Kwiatkowskiego. W jej ramach zostanie wybudowana hala o powierzchni 4300 m2 oraz zostanie zakupiona nowoczesna linia technologiczna. Wartość inwestycji jest szacowana na 18,5 mln zł.

W wyniku wdrożenia prac badawczo – rozwojowych powstanie produkt charakteryzujący się wysoką skutecznością świetlną (wydajnością świetlną) oraz brakiem olśnienia (niepożądanego stanu powodującego uczucie złego widzenia). Technologia zastosowana przy produkcji została objęta patentem. Realizacja projektu pozwoli na dodatkowe zatrudnienie 11 nowych pracowników.

Jak powiedział nam Łukasz Lasota, prezes Lira sp. z o.o.:

Planujemy zakończenie inwestycji latem przyszłego roku, w czerwcu. Pragnę zauważyć, że nie będzie o budynek o koncepcji, którą możeby zobaczyć w Internecie. Bedzie to hala produkcyjna. Zamierzamy produkować w tym miejscu oprawy oświetleniowe. Zatrudnienie znajdzie tu ok. 100-120 osób, przy czym nie zamierzamy zatrudnić tylu osób. W tej chwili w przedsiębiorstwie pracuje 80-100 osób. Planujemy zatrudninić około 11 dodatkowych pracowników.

Dowiedzieliśmy się, ze inwestycja będzie kluczową, jesli chodzi o przyszłość firmy, a to z uwagi na występujące dotychczas trudności logistyczno-techniczne, które znacznie utrudniają proces produkcji.

Dzisiaj jesteśmy zlokalizowani w trzech róznych miejsach. Nasze zakłady produkcyjne znajdują się przy ul. Nowodworskiej i Rybnej. Siedziba zaś zlokalizowana jest przy ul. Saperów. Wiąże się to z wieloma problemami logistyczno-technicznymi. Musimy wozić detale między dwoma fabrykami. Poza tym dysponujemy dużo mniejszą powierzchnią, co znacznie utrudnia proces produkcyjny.

 – dodał prezes przedsiębiorstwa. 

LIRA Sp. z o.o. to firma z branży oświetleniowej. jest obecna na rynku od 1983 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się wytwarzaniem opraw o nietypowych kształtach, wzornictwie i nowoczesnych technologiach wyprodukowanych we własnym zakładzie. Proces produkcji rozpoczyna się od zaprojektowania opraw w dziale badań i rozwoju. Następnie tworzone są modele opraw na drukarce 3D, po czym następuje wdrożenie ich do produkcji. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, firma jest w stanie wytworzyć dowolny produkt oświetleniowy na indywidualne zamówienie klienta. Poza nowoczesnymi maszynami do obróbki mechanicznej, przedsiębiorstwo posiada własną malarnię proszkową, dzięki czemu kontroluje cały proces produkcyjny. Jako jedna z nielicznych firm oświetleniowych w Polsce może pochwalić się własnym laboratorium fotometrycznym.

Przedsiębiorstwo zrealizowało wiele prestiżowych inwestycji oświetleniowych, w tym m.in. w: Muzeum Powstania Warszawskiego, siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, hotelu Mikołajki, hotelu Hilton w Warszawie, Centrum Handlowym Stary Browar w Poznaniu, Sky Tower we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, czy też Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Olsztynie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

W-M SSE w ścisłej czołówce w Polsce. Pierwsza jeśli chodzi o deklarowane miejsca pracy!

15.09.2017 komentarzy 2

Warmińsko–Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna w ścisłej czołówce w Polsce! Zajmuje bardzo dobre wyniki zarówno jeśli chodzi o deklarowane nowe...