› zapowiedzi
09:57 / 21.06.2013

Elbląska Formacja Standardowa LOTOS-Jantar została zaproszona do Tajwanu

Elbląska Formacja Standardowa LOTOS-Jantar została zaproszona do Tajwanu

Elbląska Formacja Standardowa LOTOS-Jantar została zaproszona do Tajwanu na Mistrzostwa Świata w Sporcie Tanecznym – pierwsze zawody prezentujące najlepszych na świecie tancerzy, występujących w różnych stylach tanecznych. Pięciodniowe zawody zorganizowała Światowa Organizacja Tańca Sportowego.

Impreza rozpocznie się 16 września i potrwa do 20 września. – to aż pięć dni międzynarodowych serii konkursowych. Odbędą się na arenie Hanshin w mieście Kaohsiung na Tajwanie. Tancerze będą występować w następujących kategoriach: Standard, Latin, Formacje, Showdance, Rock’n Roll, Salsa, Boogie-Woogie, Line Dance, HipHop, Cheerleading, taniec osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich i Taike Dance (rodzimy taniec tajwański). Oprócz zmagań tanecznych, w celu lepszego poznania prezentowanych stylów tańca, publiczność będzie mogła zobaczyć serię wystaw, a także wziąć udział w otwartych warsztatów. W zawodach weźmie udział 730 sportowców.

- To dla nas duże wyróżnienie, znaleźliśmy się w gronie najlepszych na świecie tancerzy, będziemy się mogli zaprezentować przed wielotysięczną publicznością – mówi trener Formacji LOTOS-Jantar, Antoni Czyżyk. – Doświadczenie, które tam zdobędziemy będzie pomocne przy organizacji dużych imprez tanecznych, które odbędą się w Elblągu w 2014 i 2015 roku – Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, Mistrzostw Polski par indywidualnych oraz Mistrzostw Świata Formacji Standardowych.

Formacja LOTOS-Jantar istnieje od 1995 roku, od tego czasu osiemnaście razy zdobywała tytuł Mistrza Polski, dwa razy Mistrza Świata i dwa razy Wicemistrza Świata.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%