11:46 / 25.11.2013

Elbląska Liga Halowa - inauguracja I ligi

W miniony weekend rozgrywki w Elbląskiej Lidze Halowej zainaugurowały zespoły I ligi. Była to udana kolejka obfitująca duża liczbę bramek. W sześciu meczach kibice zobaczyli 43 gole, co daje średnią siedem bramek na mecz.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły zespoły Lambada i Legioniści. Lepiej rozpoczęła Lambada i już po dwóch minutach i celnym strzale Jakuba Fijałkowskiego wyszła na prowadzenie. Utrzymywała je do 9 min. kiedy do remisu 1:1 doprowadził Rafał Gomułka. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Po przerwie na parkiecie lepiej radzili sobie Legioniści. W ciągu pięciu minuta strzelili trzy bramki i praktycznie przesądzili o losach pojedynku. Najpierw po raz drugi na listę strzelców wpisał się Gomułka, w 24 min. na 3:1 podwyższył Paweł Miller, a w 27 min. było już 4:1 po golu Roberta Grzelaka. Ostatnie słowo należało do Lambady. Wynik spotkania na 2:4 ustalił w 28 min. Jakub Dudek.

Najwięcej, bo aż dziewięć bramek, zobaczyli kibice w spotkaniu ECM El-Hurt z ZUO. Ci pierwsi wygrali aż 8:1 i było to najwyższe zwycięstwo w pierwszej kolejce. Mecz zaczął się jednak dość niespodziewanie. Już w 2 minucie Patryk Brynda pokonał bramkarza rywali i ZUO wyszło na prowadzenie. Były to jednak miłe złego początku. Kolejne bramki strzelali już tylko piłkarze El-Hurtu, a najlepiej radził z tym sobie Michał Jezierski, zdobywca trzech bramek. Dwa trafienia zaliczył Sławomir Korpalski, a po jednym Damian Kidoń, Wojciech Jurewicz i Arkadiusz Klemens.

Niezwykle wyrównany przebieg miało spotkanie w którym PBG Jankowiak zremisowało z zespołem EDBA 3:3. Ci drudzy aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, a mimo tego nie zdołali go utrzymać do ostatniego gwizdka. W 3 min. wynik meczu otworzył Jakub Sznajder, ale trzy minuty później do remisu doprowadził Piotr Światkowski. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Maciej Folc wyprowadzając PBG Jankowiak na prowadzenie. W drugiej połowie wystarczyła jednak tylko minuta, by znów na tablicy widniał remis, tym razem gola strzelił Łukasz Penk. Trzeci raz EDBA prowadziła w 19 min. kiedy drugi raz do siatki trafił Folc. Ale i tym razem tej przewagi nie udało się utrzymać. Pięć minut przed końcem znów mieliśmy remis i po raz drugi za sprawą bramki Światkowskiego.

Sporo ciekawego działo się także w meczu w którym zespół All Sammahalla zmierzył się z Victorią. Pierwsza połowa miała dwa oblicza. Najpierw dominowali piłkarze ekipy All Sammahalla i po golach Mateusza Klimczaka i Krzysztofa Włodarczyka prowadzili 2:0. Victoria w swoich szeregach ma jednego z najskuteczniejszych zawodników ELH Michała Tomczyka. Ten przypomniał kibicom o swoich zdolnościach strzeleckich i w pięć minut doprowadził do remisu 2:2. Drugą połowę znów lepiej zaczął zespół All Sammahalla. W 16 min. było 3:2, a gola strzelił Andrzej Włodarczyk. Radość nie trwała jednak zbyt długo. Niespełna minutę później do remisu doprowadził Łukasz Nadolny i jak się później okazało nie było to ostatnie słowo Victorii. W końcówce pojedynku najpierw na listę strzelców wpisał się Sebastian Pawłowski, a wynik meczu na 5:3 ustalił Michał Tomczyk. Kolejne mecze ELH już w najbliższy weekend. W sobotę rywalizowały będą zespoły SuperLigi, a w niedzielę zarówno I ligi jak i SuperLigi. W sobotę strat o godz. 17. natomiast w niedzielę pierwszy mecz zaplanowano na godz. 10.00.

Wyniki 1. kolejki: Lambada - Legioniści 2:4 (1:1) 1:0 - Fijałkowski (2.), 1:1 - Gomułka (9.), 1:2 - Gomułka (22.), 1:3 - P. Miller (24.), 1:4 - Grzelak (27.), 2:4 - Dudek (28.).

Lira Lighting - Paradoks 7:1 (3:0) 1:0 - Kończyński (2.), 2:0 - Rogala (7.), 3:0 - Rogala (12.), 3:1 - Szematowicz (17.), 4:1 - Grubecki (18.), 5:1 - Rogala (19.), 6:1 - Grubecki (25.), 7:1 - Rogala (30.).

ECM El-Hurt - ZUO 8:1 (2:1) 0:1 - P. Brynda (2.), 1:1 - Jezierski (4.), 2:1 - Korpalski (11.), 3:1 - Jezierski (18.), 4:1 - Jezierski (20.), 5:1 - Kidoń (21.), 6:1 - Jurewicz (27.), 7:1 - Korpalski (28.), 8:1 - A. Klemens (29.).

PBG Jankowiak - EDBA 3:3 (1:2) 0:1 - J. Sznajder (3.), 1:1 - Światkowski (6.), 1:2 - Folc (15.), 2:2 - Penk (16.), 2:3 - Folc (19.), 3:3 - Światkowski (25.).

Exclusive Sport/PC Koni 6:0 (1:0) 1:0 - Gapski (5.), 2:0 - Matczuk (17.), 3:0 - Heida (18.), 4:0 - Bożek (19.), 5:0 - Ziemczonek (20.), 6:0 - Fudala (21.).

All Sammahalla - Victoria 3:5 (2:2) 1:0 - Klimczak (3.), 2:0 - K. Włodarczyk (4.), 2:1 - Tomczyk (6.), 2:2 - Tomczyk (11.), 3:2 - A. Włodarczyk (16.), 3:3 - Nadolny (17.), 3:4 - Pawłowski (25.), 3:5 - Tomczyk (29.).

Tabela 1.ECM El-Hurt 1 3 8:1 2.Lira Lighting 1 3 7:1 3.Ex.Sport/PC Koni 1 3 6:0 4.Victoria 1 3 5:3 5.Legioniści 1 3 4:2 6.EDBA 1 1 3:3 7.PBG Jankowiak 1 1 3:3 8.All Sammahalla 1 0 3:5 9.Lambada 1 0 2:4 10.Paradoks 1 0 1:7 11.Alstom Power ZT 1 0 0:6 12.ZUO Elbląg 1 0 1:8