› sport
13:52 / 18.12.2012

Elbląska Liga Tańca: Finałowy etap dla uczniów szkół podstawowych

Elbląska Liga Tańca: Finałowy etap dla uczniów szkół podstawowych

fot. CSE Światowid

W piątek zostali wybrani najlepsi tancerze Elbląskiej Ligi Tańca. Finałowe puchary trafiły do rąk tancerzy ze wszystkich szkół, biorących udział w projekcie.

Czwarty i ostatni turniej Elbląskiej Ligi Tańca był uwieńczeniem 8 – miesięcznej pracy, jaką uczniowie, elbląskich szkół podstawowych (SP nr 4, SP nr 6, SP nr 12 oraz SP nr 23), włożyli w naukę tańca towarzyskiego. W ramach przedsięwzięcie, około 100 dzieci, raz w tygodniu, na szkolnych salach gimnastycznych trenowało sportowy taniec towarzyski. Instruktorami byli tancerze mistrzowskiej Formacji LOTOS – Jantar z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Poza nauką, w ramach zadania, zorganizowano cztery turnieje sprawdzające nabyte umiejętności. W każdym turnieju uczestnicy zdobywali punkty za występ, które zostały podsumowane w piątek podczas IV i ostatnich zawodów.

Piątkowy turniej rozpoczął się uroczystą prezentacją uczestników i ich instruktorów. Następnie tancerze z poszczególnych szkół kolejno prezentowali się na parkiecie. Wszyscy uczestnicy  zatańczyli walca angielskiego, walca wiedeńskiego, sambe, cha-che, jive, natomiast uczniowie z SP 6 i z SP 23 dodatkowo zaprezentowali tango. Uczniowie ze SP 23 przygotowali również niespodziankę. Po prezentacji turniejowej zatańczyli także choreografię do muzyki nowoczesnej, w kolorowych maskach na twarzach i kolorowych perukach.

Na turnieju nie zabrakło również pokazów w wykonaniu tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. W tańcach standardowych i latynoamerykańskich profesjonalnie zaprezentował się Damian Drozd i Monika Sokołowska, w kombinacji 6 tańców pięknie zatańczył Kamil Liber i Klaudia Kędzierska.

Podczas turnieju trybuny wypełnili rodzice, dziadkowie, nauczyciele, którzy gorąco dopingowali swoje pociechy. Imprezę poprowadziła Edyta Beńko, a zmagania turniejowe oceniała trzyosobowa komisja sędziowska.

Koniec turnieju był najbardziej emocjonujący bowiem wówczas zostali wyłonieni najlepsi tancerze Elbląskiej Ligi Tańca. Wśród dziewcząt najwięcej punktów, we wszystkich czterech turniejach i tym samym pierwsze miejsce I zajęła Wiktoria Wojtasz z SP 4, II miejsce zdobyła Popławska Patrycja z SP 12, a III - Agnieszka Czarnota z SP 6. Wśród chłopców najlepszy okazał się Szymon Koczara z SP 4, II miejsce wywalczył Michał Turzyński z SP nr 6, a Mateusz Stępień z SP 23 i Dominik Wiącek z SP 6 zdobyli ex aequo miejsce III. Wszystkim finalistom organizatorzy wręczyli puchary, a każdy uczestnik otrzymał  nagrodę i medal za udział w Elbląskiej Lidze Tańca.  

Instruktorzy byli bardzo zadowoleni ze swoich podopiecznych.

- Przez te kilka miesięcy projektu, z dziećmi pracowało się bardzo dobrze, były grzeczne i skore do współpracy. Chętnie uczyły się nowych kroków i z czasem zajęcia spodobały im się tak bardzo, że nawet wyrazili chęć dalszej nauki tańca w Elbląskim Klubie Tańca " Jantar" – mówi Alicja Minkiewicz, instruktorka zwycięzców z SP 4 - Podczas każdego turnieju dzieci zmagały się z ogromną tremą, dzięki czemu uczyły się również tego, jak opanować stres. Mam nadzieję, że ich przygoda z tańcem nie zakończyła się wraz z zakończeniem Elbląskiej Ligi Tańca, lecz trwać będzie nadal.

Organizatorzy zapewniają, że dzieci, będą mogły kontynuować naukę tańca. Specjalnie dla nich stworzona zostanie nowa grupa. 

Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu pn. "Tanecznym krokiem w przyszłość", który dofinansowany został ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.


Autor: Zyta Wrzos

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%