› rozwój i edukacja
14:30 / 02.10.2015

Elbląska młodzież w drodze po Puchar Premiera

Elbląska młodzież w drodze po Puchar Premiera

Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska cieszy się coraz większą popularnością. Wystartowawszy w 2010 roku, przyciągnął w swojej pierwszej odsłonie około 93 tysięcy chłopców i dziewcząt w wieku od 10 do 13 lat. Rok później liczba Orlików, które zgłosiły się do kolejnej edycji sięgnęła niemalże 1100 (125 tys. dzieci). Kolejne lata to systematycznie zwiększające się zainteresowanie tymi rozgrywkami. W kampanii obecnej turnieju swój udział zgłosiło wielu przedstawicieli szkół z terenu całego Elbląga.

Sam turniej podzielony jest na cztery etapy: eliminacje gminne (lokalne rozgrywki na Orlikach), eliminacje wojewódzkie (rozgrywki na wybranych Orlikach), finały wojewódzkie oraz ogólnopolski finał w Warszawie (który w tym roku będzie rozgrywany od 14 do 17 października). W wielkim finale imprezy udział weźmie 16 najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców (rocznik 2002-2003 oraz 2004-2005). Na najlepszej drodze do tego finału (hala Torwar) jest młodzież z Gimnazjum nr 5 w Elblągu, która 1 października awansował do 3 rundy rozgrywek.

Podopieczni nauczyciela wychowania fizycznego Ryszarda Dalidowicza w tempie ekspresowym przeszli przez pierwsze rundy turnieju. W pierwszym meczu eliminacji na Orlikach gimnazjaliści z „piątki” odprawili swoich rówieśników z 6-ego Gimnazjum wygrywając 5-0. W drugim, decydującym starciu zmierzyli się z reprezentantami Gimnazjum nr 2 i także, choć po zdecydowanie cięższym spotkaniu, zwyciężyli stosunkiem 4:2. Takim też sposobem awansowali do I etapu eliminacji wojewódzkich, gdzie już czekali na nich uczniowie z elbląskiego Gimnazjum nr 4. 23 września wyjaśniło się, kto będzie występował w następnej rundzie zmagań o Puchar Premiera. Chłopcy Dalidowicza wygrali w przekonującym stylu 7 do 1 i udali się do Ostródy, gdzie zaplanowano rozegranie II etapu eliminacji wojewódzkich (1 października).

Zawodyw Ostródzie nie rozpoczęły się po myśli młodych piłkarzy z Elbląga. Ulegli oni gospodarzom z Gimnazjum nr 2 stosunkiem bramkowym 4:1. To jednak nie załamało elbląskich gimnazjalistów, którzy odkupili winy w kolejnym spotkaniu z chłopcami z Kozłowa (wynik spotkania 3:2), który dawał im drugie miejsce w rozgrywkach i awans. Dzięki golom Szymona Rogowskiego oraz Pawła Kazimierowskiego drużyna trenera Dalidowicza uda się do Pasłęka, aby powalczyć o awans do Finału Wojewódzkiego (10 października 2015 r. na stadionie sportowym MOSiR Pasłęk przy ul. Kraszewskiego 2).

Gratulujemy pierwszego awansu do tego etapu rozgrywek i życzymy dalszych sukcesów.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%