› bieżące
06:28 / 31.12.2013

Elbląska Noc Sylwestrowa. Czy na Bulwarze będzie bezpiecznie?

Elbląska Noc Sylwestrowa. Czy na Bulwarze będzie bezpiecznie?

fot. Bartłomiej Ryś

Na tegorocznej imprezie sylwestrowej organizowanej przez Urząd Miasta będziemy czuli się bezpiecznie. Wszystkie służby porządkowe, ratunkowe będą w pełni przygotowane. Dodatkowo teren imprezy zostanie odpowiednio zabezpieczony. Takie zapewnienia składa organizator, czyli Ratusz.

- Impreza sylwestrowa jest imprezą masową, która wymaga załatwienia dużej ilości formalności. Wszelkie zgody już mamy, więc oznacza to, że miejsce jest w pełni zabezpieczone – przekonuje Łukasz Mierzejewski, pracownik biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Sylwester w tym roku wraca do miejsca, w których był organizowany już wcześniej, czyli na Bulwar. Woda rzeki Elbląg stwarza dodatkowe zagrożenie dla imprezowiczów. Jak wygląda zabezpieczenie tej części Bulwaru?

- Wzdłuż mostów zostanie ustawiony płot, który będzie przeciwdziałał możliwości wpadnięcia do rzeki. Dodatkowo straż pożarna zapowiedziała, że zwoduje na rzekę swoją łódź. W ten sposób patrole będą prowadzone z obu płaszczyzn – czy to na lądzie, czy na wodzie – dodaje nasz rozmówca.

Teren imprezy, czyli sceny i miejsce, gdzie będą odbywały się koncerty zostanie ogrodzony i pilnowany przez firmę ochroniarską. Do pracy zostało zatrudnionych 17 jej pracowników.

Scena zostanie ustawiona pomiędzy mostem dolnym, a Żeglugą. Fajerwerki natomiast będą odpalane za kanałem, na wysokości sceny. Z każdego miejsca na Bulwarze będą one doskonale widoczne.

Wszelkie służby porządkowe oraz ratownicze są przygotowane na sylwestrową noc. Policja będzie patrolowała cały Bulwar na bieżąco. Pomocny w tym będzie również monitoring miejski.

- Pamiętajmy jednak, że pomimo tego jak bardzo postaramy się, aby teren całej imprezy był zabezpieczony, to nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Bawmy się rozsądnie, nie przesadzajmy z alkoholem, uważajmy z petardami. Jeżeli wszystkie te cechy spełnimy, to noc sylwestrowa będzie na pewno miło spędzonym czasem – informuje Łukasz Mierzejewski.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 7