› relacje
18:20 / 02.05.2013

Elbląska Orkiestra Kameralna dała prestiżowy pokaz w Hiszpanii

Elbląska Orkiestra Kameralna dała prestiżowy pokaz w Hiszpanii

fot. nadesłane

30 kwietnia w San Sebastian w Hiszpanii odbył się pierwszy z trzech koncertów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem hiszpańskiego akordeonisty Iñakiego Alberdiego pod batutą Marka Mosia. Elbląscy kameraliści zagrali koncert w jednej z najbardziej prestiżowych sal Hiszpanii – Teatro Victoria Eugenia w San Sebastian.

Niemalże w komplecie zgromadzona publiczność, w sali liczącej 910 miejsc, przyjęła Elbląską Orkiestrę Kameralną z niezwykłym entuzjazmem. Największym uznaniem i zainteresowaniem hiszpańskich melomanów cieszyła się usłyszana przez wielu z nich po raz pierwszy „Orawa” Wojciecha Kilara. O powodzeniu koncertu świadczyła również duża ilość sprzedanych płyt Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Program hiszpańskiego koncertu: Koncert na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz, Cztery pory roku Astora Piazzolli oraz Serenada C-dur op. 48 Piotra Czajkowskiego. Już w piątek i w sobotę odbędą się kolejne koncerty naszej Orkiestry: 3 maja br. – sala koncertowa w Auditorio Itsas Etxea w Hondarribii 4 maja br. – kaplica Ermita de Santa Cruz

Fragment wtorkowego koncertu w Hiszpanii: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2o-q1kpYc3Q

Sponsor Strategiczny: Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Siemens Sp. z o.o., Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa. Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%