› zapowiedzi
10:00 / 04.07.2013

Elbląska Orkiestra Kameralna informuje, że bilety na środowy koncert zostały wyprzedane

Elbląska Orkiestra Kameralna informuje, że bilety na środowy koncert zostały wyprzedane

fot. nadesłane

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert pn. „Tańce Świata”, który stanowi kompilację najpiękniejszych tanecznych melodii bałkańskich, greckich i żydowskich. Aranżacji utworów wywodzących się z folkloru różnych narodów, dokonał wirtuoz klarnetu – Wojciech Mrozek.

Będąc jednocześnie dyrygentem i solistą, podczas swoich koncertów udowadnia, że klarnet to instrument o niepowtarzalnej barwie i wprowadza słuchaczy w klimat jego czarodziejskich dźwięków. Doskonale skomponowane „Tańce Świata” to koncert, który fascynuje swoim brzmieniem, rytmiką, wirtuozerią i porywa od pierwszych taktów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak: Taniec Greka Zorby, Tarras Klezmer, Csárdás, Tango Uno, Skrzypek na dachu – L`Chaim, Taniec węgierski nr 5, Suita bułgarska, Samuel Freilah i wiele innych.

Projekt „Tańce Świata” jest z sukcesem wykonywany w Europie i na całym świecie, a jego pełen temperamentu program pozostawia po sobie niezwykłe wrażenia. Wojciech Mrozek dyrygent, klarnet Elbląska Orkiestra Kameralna Wojciech Mrozek instrumentalista, kompozytor, aranżer i dyrygent, należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów. To muzyk, który nieustannie poszerza zakres swojej twórczej aktywności. Słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i klasyczną. Wojtek Mrozek współpracuje ze wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce, a także ze znanymi artystami, jak: Krzesimir Dębski, Michał Nesterowicz, Nigel Kennedy, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Jagodziński czy Ewa Bem. Artysta bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych, programach telewizyjnych oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Z powodzeniem koncertuje w całej Europie, USA i Chile.

„…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością” – Lord Yehudi Menuhin

Bilety na koncert zostały wyprzedane

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o. Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%