› bieżące
12:17 / 18.02.2013

Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia i Motion Trio wystąpili w Filharmonii w Olsztynie

Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia i Motion Trio wystąpili w Filharmonii w Olsztynie

fot. Konrad Kosacz

15 lutego w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie wystąpiła Elbląska Orkiestra Kameralna pod  batutą Marka Mosia. Orkiestrze towarzyszyło Motion Trio - trio akordeonowe w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn.
Muzycy wykonali ten sam program co dzień wcześniej – 14 lutego na Koncercie Walentynkowym w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
Sala wypełniona była po brzegi, a koncert zakończył się licznymi bisami i owacją na stojąco – mówi Szymon Morus, skrzypek Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - był to jak do tej pory nasz najlepszy koncert w Olsztynie. Już po pierwszym utworze publiczność z pierwszego rzędu oklaskiwała nas na stojąco, a z upływem czasu domagała się więcej. Było widać i słychać, że olsztyńscy melomani doskonale się bawią. Między muzykami a publicznością wytworzyła się „chemia”, która sprawiła, że obie strony reagowały niezwykle entuzjastycznie. Lider Motion Trio – Janusz Wojtarowicz, jak zawsze tryskał humorem i pozytywną energią, co porwało również kameralistów. Cały koncert okazał się niezwykłym widowiskiem – dodaje muzyk.
Olsztyńscy melomani przyjęli naszą orkiestrę bardzo życzliwie. To z pewnością nie ostatni koncert elbląskich kameralistów w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Więcej o koncertach Elbląskiej Orkiestry Kameralnej na stronie internetowej: www.eok.elblag.eu

Sponsor Strategiczny
Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Siemens Sp. z o. o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający
Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%