› zapowiedzi
11:39 / 24.06.2013

Elbląska Orkiestra Kameralna wystąpi w Galerii EL z Chórem Cantata. Wygraj bilet

Elbląska Orkiestra Kameralna wystąpi w Galerii EL z Chórem Cantata. Wygraj bilet

fot. nadesłane

EOK z Cantatą na początek wakacji Już 5 lipca Chór Cantata oraz Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentują się publiczności w niecodziennym repertuarze podczas koncertu „Powitanie wakacji w ramach Coolturalnej Starówki”,.

Artyści wspólnie wykonają utwory z najsłynniejszych filmów i kultowych musicali, jak: Mamma Mia!, Dirty Dancing, Nieśmiertelny czy Metro. Aranżacje utworów specjalnie na ten koncert napisał kompozytor i dyrygent Jacek Sykulski, który tego dnia poprowadzi muzyków.

W programie m.in.: Michael Jackson Thriller Queen Who Wants to Live Forever (z filmu Nieśmiertelny) Over the Rainbow (z filmu Czarnoksiężnik z Oz) Wieża Babel (z musicalu Metro) Upiór w Operze (z musicalu The Phantom of the Opera) ABBA Mamma Mia (z musicalu Mamma Mia!) The Time of My Life ( z filmu Dirty Dancing) Chór Cantata powstał w 1986 roku. Ważnymi momentami w działalności chóru było przyjęcie zespołu do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz założenie w 1997 roku Stowarzyszenia Miłośników Muzyki „CANTATA”. W repertuarze chóru znajdują się utwory świeckie i sakralne z różnych epok historycznych; zespół wykonuje utwory mistrzów renesansu, baroku, romantyzmu, kompozytorów współczesnych, rytmy negro – spirituals oraz pieśni ludowe w opracowaniu artystycznym. Chór „CANTATA” śpiewa głównie a capella, choć wykonuje także utwory z towarzyszeniem orkiestry. Zespół często bierze udział w licznych okolicznościowych imprezach kulturalnych na terenie Elbląga i regionu. Do największych sukcesów chóru należy zaliczyć dwukrotne zdobycie srebrnego medalu na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. Johannesa Brahmsa w niemieckim Wernigerode. W 2008 roku otrzymał również certyfikat i prestiżowy tytuł „Chór Cantata – Skarbnicą Kultury na Warmii i Mazurach”.

5 lipca 2013 r., Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu, godz. 19:00. Bilety: 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Ratusz Staromiejski, IV piętro, pok. 29. Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Koncert realizowany przy pomocy finansowej Gminy Miasto Elbląg Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

Aby otrzymać podwójne zaproszenie na  koncert, należy przesłać do nas wiadomość e-mail, w temacie wpisując "EOK & Cantata", natomiast w treści podać swoje imię i nazwisko. Wygra druga osoba, która prześle do nas wiadomość. Na zgłoszenia czekamy do 3.07.2013r.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%