› relacje
11:10 / 07.05.2013

Elbląska Orkiestra Kameralna zagrała w Hiszpanii ostatni koncert w ramach tournée

Elbląska Orkiestra Kameralna zagrała w Hiszpanii ostatni koncert w ramach tournée

4 maja elbląscy kameraliści pod batutą Pierwszego Dyrygenta Marka Mosia zagrali trzeci koncert w Hiszpanii. Był on ostatnim, który odbył się w ramach tournée i wyjątkowy szczególnie z dwóch powodów.

Po pierwsze tego dnia Elbląska Orkiestra Kameralna zainaugurowała w Azkoitii 22. edycję Festiwalu Muzyki Klasycznej. Festiwal ten jest jednym z największych tego typu wydarzeń w regionie i cieszy się ogromną popularnością wśród lokalnej publiczności oraz turystów odwiedzających północne wybrzeże Hiszpanii. Jego głównym zadaniem jest promowanie muzyki klasycznej na najwyższym poziomie. Oprócz rodzimych artystów, na Festiwal zapraszani są goście z całego świata, w tym roku byli nimi muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Drugim powodem świadczącym o wyjątkowości koncertu w Azkoitii była niewątpliwie zgromadzona publiczność. Pomimo tego, iż był to trzeci z kolei koncert Orkiestry to akurat ten spotkał się z największym uznaniem hiszpańskich melomanów. Publiczność reagowała spontanicznie, szczególnie zachwycona drugą częścią koncertu, w której znalazły się Serenada C-dur op. 48 Piotra Czajkowskiego oraz Orawa Wojciecha Kilara. Właśnie podczas ostatnich utworów można było odczuć południowy temperament widowni, która nagradzała artystów owacjami na stojąco i okrzykami Gracias!

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%